KIOTI Tractor Champions Cup
Curling Scores
KIOTI Tractor Champions Cup
May 3 - 8, 2022
|
| Draw May 3 - 8:00 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Tracy Fleury East St. Paul, MB |
![]() |
0 | 2 | 0 | 1 | 0 | 1 | 0 | 0 | 4 | ||
| Rachel Homan Ottawa, ON |
1 | 0 | 2 | 0 | 1 | 0 | 1 | 1 | 6 | |||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Tracy Fleury
| Games: | 6 |
| Record: | 3W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 5.91 |
| PA/G: | 7.50 |
| Hammer Efficiency: | 0.25 |
| Steal Defense: | 0.26 |
| Force Efficiency: | 0.46 |
| Steal Efficiency: | 0.29 |
Rachel Homan
| Games: | 6 |
| Record: | 3W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 6.46 |
| PA/G: | 6.67 |
| Hammer Efficiency: | 0.32 |
| Steal Defense: | 0.17 |
| Force Efficiency: | 0.63 |
| Steal Efficiency: | 0.20 |
Season Statistics
Tracy Fleury
| Games: | 73 |
| Record: | 57W - 16L |
| Extra Ends: | 3W - 1L |
| One-Point Games: | 4W - 3L |
| PF/G: | 8.35 |
| PA/G: | 6.12 |
| Hammer Efficiency: | 0.43 |
| Steal Defense: | 0.18 |
| Force Efficiency: | 0.54 |
| Steal Efficiency: | 0.32 |
Rachel Homan
| Games: | 69 |
| Record: | 41W - 28L |
| Extra Ends: | 1W - 1L |
| One-Point Games: | 3W - 5L |
| PF/G: | 7.83 |
| PA/G: | 6.40 |
| Hammer Efficiency: | 0.43 |
| Steal Defense: | 0.21 |
| Force Efficiency: | 0.59 |
| Steal Efficiency: | 0.27 |
Scoring Records - Season
Tracy Fleury
HIGH END SCORE: HAMMER
> 6 in 3rd End vs. Thea Coburn (Sep 4, 2021)
HIGH END SCORE: STEAL
> 4 in 6th End vs. Laurie St-Georges (Sep 3, 2021)
HIGH END AGAINST: HAMMER
> 4 in 1st End vs. Emma Miskew (Jan 31, 2022)
> 4 in 3rd End vs. Anna Hasselborg (Nov 7, 2021)
> 4 in 5th End vs. Amber Holland (Oct 10, 2021)
> 4 in 1st End vs. Krysta Hilker (Sep 17, 2021)
HIGH END AGAINST: STEAL
> 3 in 6th End vs. Eve Muirhead (Oct 9, 2021)
Rachel Homan
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
April 25, 2026
A five at the opening end of their first-ever match together in a major international competition sent Katie McMillan and Angus Bryce on their way to a dominant victory over the USA at the ACE & Company World Mixed Doubles Championships in Geneva.
-
April 23, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026



















