International Bernese Ladies Cup
Curling Scores
International Bernese Ladies Cup
Jan 11 - 14, 2018
|
| Draw Dec 31 - 7:00 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | EE | Score | ||
| Eve Muirhead Perth , SCO |
![]() |
2 | 0 | 2 | 0 | 2 | 0 | 0 | 1 | 0 | 7 | ||
| Bingyu Wang , CHN |
0 | 2 | 0 | 4 | 0 | 1 | 0 | 0 | 1 | 8 | |||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Eve Muirhead
| Games: | 7 |
| Record: | 5W - 2L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 1W - 1L |
| PF/G: | 9.41 |
| PA/G: | 6.08 |
| Hammer Efficiency: | 0.65 |
| Steal Defense: | 0.04 |
| Force Efficiency: | 0.63 |
| Steal Efficiency: | 0.22 |
Bingyu Wang
| Games: | 10 |
| Record: | 8W - 2L |
| Extra Ends: | 2W - 0L |
| One-Point Games: | 2W - 0L |
| PF/G: | 8.59 |
| PA/G: | 6.03 |
| Hammer Efficiency: | 0.42 |
| Steal Defense: | 0.09 |
| Force Efficiency: | 0.48 |
| Steal Efficiency: | 0.33 |
Season Statistics
Scoring Records - Season
Eve Muirhead
Bingyu Wang
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
April 1, 2026
OGDEN, Utah -- Canada's Team Matt Dunstone will take an abundance of satisfaction from their 90 minutes or so of work Tuesday night at the 2026 LGT World Men's Curling Championship.
-
March 31, 2026
-
March 22, 2026
-
March 14, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026



















