Red Deer Curling Classic
Curling Scores
Red Deer Curling Classic
Nov 2 - 5, 2012
|
| Draw Dec 31 - 7:00 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Silvana Tirinzoni Aarau, SUI |
0 | 1 | 1 | 1 | 1 | 0 | 1 | X | 5 | |||
| Holly Baird Edmonton, AB |
![]() |
1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 2 | 0 | X | 3 | ||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Silvana Tirinzoni
| Games: | 8 |
| Record: | 5W - 3L |
| Extra Ends: | 2W - 0L |
| One-Point Games: | 4W - 2L |
| PF/G: | 5.85 |
| PA/G: | 5.54 |
| Hammer Efficiency: | 0.24 |
| Steal Defense: | 0.20 |
| Force Efficiency: | 0.67 |
| Steal Efficiency: | 0.27 |
Holly Baird
| Games: | 3 |
| Record: | 0W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 5.26 |
| PA/G: | 10.53 |
| Hammer Efficiency: | 0.25 |
| Steal Defense: | 0.46 |
| Force Efficiency: | 0.50 |
| Steal Efficiency: | 0.00 |
Season Statistics
Scoring Records - Season
Silvana Tirinzoni
Holly Baird
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Team | Pick'em | |
| Silvana Tirinzoni | ||
| Holly Baird | ||
Recent News
Recent
April 2, 2026
OGDEN, Utah -- A playoff berth is in the bag, but Canada's Team Matt Dunstone has loftier goals to accomplish at the 2026 LGT World Men's Curling Championship.
-
March 31, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026



















