ISS Mixed Doubles Lodz
Curling Scores
ISS Mixed Doubles Lodz
Nov 9 - 12, 2023
|
| Draw Nov 11 - 3:30 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Engler/Wunderlin Zug, SUI |
0 | 0 | 0 | 2 | 0 | 1 | 0 | X | 3 | |||
| Walczak/Augustyniak Lodz, POL |
![]() |
2 | 1 | 1 | 0 | 1 | 0 | 1 | X | 6 | ||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Engler/Wunderlin
| Games: | 6 |
| Record: | 4W - 2L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 10.73 |
| PA/G: | 6.34 |
| Hammer Efficiency: | 0.45 |
| Steal Defense: | 0.35 |
| Force Efficiency: | 0.64 |
| Steal Efficiency: | 0.48 |
Walczak/Augustyniak
| Games: | 8 |
| Record: | 5W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 9.61 |
| PA/G: | 7.84 |
| Hammer Efficiency: | 0.40 |
| Steal Defense: | 0.44 |
| Force Efficiency: | 0.50 |
| Steal Efficiency: | 0.46 |
Season Statistics
Engler/Wunderlin
| Games: | 51 |
| Record: | 31W - 20L |
| Extra Ends: | 0W - 1L |
| One-Point Games: | 0W - 2L |
| PF/G: | 10.11 |
| PA/G: | 7.14 |
| Hammer Efficiency: | 0.42 |
| Steal Defense: | 0.30 |
| Force Efficiency: | 0.56 |
| Steal Efficiency: | 0.42 |
Walczak/Augustyniak
| Games: | 52 |
| Record: | 30W - 21L1T |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 2L |
| PF/G: | 9.18 |
| PA/G: | 7.77 |
| Hammer Efficiency: | 0.39 |
| Steal Defense: | 0.34 |
| Force Efficiency: | 0.54 |
| Steal Efficiency: | 0.40 |
Scoring Records - Season
Engler/Wunderlin
Walczak/Augustyniak
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
April 25, 2026
A five at the opening end of their first-ever match together in a major international competition sent Katie McMillan and Angus Bryce on their way to a dominant victory over the USA at the ACE & Company World Mixed Doubles Championships in Geneva.
-
April 23, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026














