Arthur Mixed Doubles Spiel sponsored by Erb Electric & Arthur Foodland
Curling Scores
Arthur Mixed Doubles Spiel sponsored by Erb Electric & Arthur Foodland
Oct 20 - 22, 2023
|
| Draw Oct 21 - 4:00 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | EE | Score | ||
| Pifer/Pifer Charlotte , NC |
1 | 2 | 0 | 2 | 0 | 1 | 0 | 0 | 2 | 8 | |||
| Walsh/Simin Oakland, CA |
![]() |
0 | 0 | 1 | 0 | 2 | 0 | 1 | 2 | 0 | 6 | ||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Pifer/Pifer
| Games: | 4 |
| Record: | 2W - 2L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 10.00 |
| PA/G: | 8.67 |
| Hammer Efficiency: | 0.45 |
| Steal Defense: | 0.09 |
| Force Efficiency: | 0.45 |
| Steal Efficiency: | 0.42 |
Walsh/Simin
| Games: | 3 |
| Record: | 1W - 2L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 7.73 |
| PA/G: | 11.36 |
| Hammer Efficiency: | 0.33 |
| Steal Defense: | 0.22 |
| Force Efficiency: | 0.38 |
| Steal Efficiency: | 0.38 |
Season Statistics
Pifer/Pifer
| Games: | 21 |
| Record: | 8W - 13L |
| Extra Ends: | 1W - 1L |
| One-Point Games: | 2W - 2L |
| PF/G: | 8.64 |
| PA/G: | 9.57 |
| Hammer Efficiency: | 0.38 |
| Steal Defense: | 0.42 |
| Force Efficiency: | 0.46 |
| Steal Efficiency: | 0.32 |
Walsh/Simin
| Games: | 16 |
| Record: | 4W - 12L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 8.46 |
| PA/G: | 9.91 |
| Hammer Efficiency: | 0.39 |
| Steal Defense: | 0.28 |
| Force Efficiency: | 0.45 |
| Steal Efficiency: | 0.27 |
Scoring Records - Season
Pifer/Pifer
Walsh/Simin
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
April 2, 2026
OGDEN, Utah -- A playoff berth is in the bag, but Canada's Team Matt Dunstone has loftier goals to accomplish at the 2026 LGT World Men's Curling Championship.
-
March 31, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026












