Curling Stadium Alberta Curling Series #2
Curling Scores
Curling Stadium Alberta Curling Series #2
Sep 30 - Oct 2, 2022
|
| Draw Sep 30 - 7:00 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Krysta Hilker Edmonton, AB |
3 | 0 | 3 | 0 | 3 | 0 | X | 9 | ||||
| Kellie Stiksma Edmonton, AB |
0 | 2 | 0 | 1 | 0 | 3 | X | 6 | ||||
Event Statistics
Krysta Hilker
| Games: | 4 |
| Record: | 2W - 2L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 8.57 |
| PA/G: | 9.64 |
| Hammer Efficiency: | 0.54 |
| Steal Defense: | 0.20 |
| Force Efficiency: | 0.30 |
| Steal Efficiency: | 0.15 |
Kellie Stiksma
| Games: | 4 |
| Record: | 1W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 7.78 |
| PA/G: | 10.00 |
| Hammer Efficiency: | 0.40 |
| Steal Defense: | 0.47 |
| Force Efficiency: | 0.50 |
| Steal Efficiency: | 0.08 |
Season Statistics
Krysta Hilker
| Games: | 25 |
| Record: | 5W - 20L |
| Extra Ends: | 1W - 2L |
| One-Point Games: | 1W - 3L |
| PF/G: | 6.10 |
| PA/G: | 9.36 |
| Hammer Efficiency: | 0.28 |
| Steal Defense: | 0.37 |
| Force Efficiency: | 0.42 |
| Steal Efficiency: | 0.20 |
Kellie Stiksma
| Games: | 33 |
| Record: | 14W - 19L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 7.54 |
| PA/G: | 8.28 |
| Hammer Efficiency: | 0.37 |
| Steal Defense: | 0.30 |
| Force Efficiency: | 0.46 |
| Steal Efficiency: | 0.23 |
Scoring Records - Season
Krysta Hilker
Kellie Stiksma
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
April 2, 2026
OGDEN, Utah -- A playoff berth is in the bag, but Canada's Team Matt Dunstone has loftier goals to accomplish at the 2026 LGT World Men's Curling Championship.
-
March 31, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026














