St. Galler Elite Challenge
Curling Scores
St. Galler Elite Challenge
Jan 21 - 23, 2022
|
| Draw Jan 20 - 1:00 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | EE | Score | ||
| Sixten Totzek Munich, GER |
![]() |
0 | 2 | 0 | 0 | 2 | 1 | 0 | 0 | 0 | 5 | ||
| Benny Kapp Fuessen, GER |
0 | 0 | 1 | 1 | 0 | 0 | 2 | 1 | 1 | 6 | |||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Sixten Totzek
| Games: | 6 |
| Record: | 3W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 6.50 |
| PA/G: | 7.25 |
| Hammer Efficiency: | 0.47 |
| Steal Defense: | 0.27 |
| Force Efficiency: | 0.50 |
| Steal Efficiency: | 0.22 |
Benny Kapp
| Games: | 4 |
| Record: | 2W - 2L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 7.19 |
| PA/G: | 7.19 |
| Hammer Efficiency: | 0.38 |
| Steal Defense: | 0.38 |
| Force Efficiency: | 0.25 |
| Steal Efficiency: | 0.37 |
Season Statistics
Sixten Totzek
| Games: | 83 |
| Record: | 43W - 40L |
| Extra Ends: | 2W - 2L |
| One-Point Games: | 2W - 4L |
| PF/G: | 7.52 |
| PA/G: | 7.05 |
| Hammer Efficiency: | 0.37 |
| Steal Defense: | 0.23 |
| Force Efficiency: | 0.49 |
| Steal Efficiency: | 0.25 |
Benny Kapp
| Games: | 47 |
| Record: | 28W - 19L |
| Extra Ends: | 0W - 1L |
| One-Point Games: | 1W - 1L |
| PF/G: | 7.23 |
| PA/G: | 6.05 |
| Hammer Efficiency: | 0.41 |
| Steal Defense: | 0.21 |
| Force Efficiency: | 0.51 |
| Steal Efficiency: | 0.28 |
Scoring Records - Season
Sixten Totzek
Benny Kapp
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
April 1, 2026
OGDEN, Utah -- Canada's Team Matt Dunstone will take an abundance of satisfaction from their 90 minutes or so of work Tuesday night at the 2026 LGT World Men's Curling Championship.
-
March 31, 2026
-
March 22, 2026
-
March 14, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026



















