Nufloors Penticton Curling Classic
Curling Scores
Nufloors Penticton Curling Classic
Oct 14 - 18, 2021
|
| Draw Oct 17 - 11:30 am | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Niklas Edin Karlstad, SWE |
![]() |
0 | 0 | 3 | 0 | 0 | 1 | 1 | X | 5 | ||
| Mike McEwen Winnipeg, MB |
0 | 0 | 0 | 0 | 2 | 0 | 0 | X | 2 | |||
Event Statistics
Niklas Edin
| Games: | 8 |
| Record: | 8W - 0L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 2W - 0L |
| PF/G: | 7.89 |
| PA/G: | 3.51 |
| Hammer Efficiency: | 0.50 |
| Steal Defense: | 0.03 |
| Force Efficiency: | 0.73 |
| Steal Efficiency: | 0.26 |
Mike McEwen
| Games: | 8 |
| Record: | 6W - 2L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 7.68 |
| PA/G: | 5.00 |
| Hammer Efficiency: | 0.55 |
| Steal Defense: | 0.14 |
| Force Efficiency: | 0.72 |
| Steal Efficiency: | 0.25 |
Season Statistics
Scoring Records - Season
Niklas Edin
Mike McEwen
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
March 31, 2026
Scotland's Team Whyte wasted no time in registering their fourth successive win at the LGT World Men’s Curling Championship as they defeated a dangerous Italy team 9-3 in the minimum six ends in Utah.
-
February 27, 2026
-
February 22, 2026
-
February 21, 2026
-
February 21, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026



















