Curling Scores

M: GSOC Masters
Oakville, ON
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 16 -- Fri, Oct 22 -- 7:00pm ET
Peter De Cruz Final
Ross Whyte (EE)
Mike McEwen Final
Kevin Koe (5)
Yuta Matsumura Final
Jason Gunnlaugson (7)
B: Lakeshore U21 Boys Spiel
Lower Sackville, NS
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 2 -- Fri, Oct 22 -- 6:30pm ET
Timothy Marin Final
Luke Godin (8)
Ryan Strang Final
Brayden Snow (8)
G: Lakeshore U21 Girls Spiel
Lower Sackville, NS
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 2 -- Fri, Oct 22 -- 7:30pm AT
Paige Brewer Final
Rachel McLean (8)
Celia Evans Final
Sophie Blades (6)
B: Lakeshore CWG Boys Spiel
Lower Sackville, NS
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Fri, Oct 22 -- 4:00pm AT
Jack Higdon Final
Alan Fawcett (6)
Mark Strang Final
Zach Atherton (8)
Calan MacIsaac 11  Final
Isaiah Dalton (7)
Full Scoreboard  |  Play Fantasy Pick'em!  

Nufloors Penticton Curling Classic

Oct 14 - 18, 2021
Team HMR 1  2  3  4  5  6  7  8  Score 
Glenn Howard
Penetanguishene, ON
     2  0  1  3  1  0  X    7  
Tyler Tardi
Langley, BC
   0  2  0  0  0  1  X    3  
View Current Draw | Watch Live Curling!Watch Replay |
  Admin   REFRESH 
Skip:
Player Photo
Glenn
Howard
Third:
Player Photo
Scott
Howard
Second:
Player Photo
David
Mathers
Lead:
Player Photo
Tim
March
Skip:
Player Photo
Tyler
Tardi
Third:
Player Photo
Sterling
Middleton
Second:
Player Photo
Jason
Ginter
Lead:
Player Photo
Jordan
Tardi

Event Statistics

Glenn Howard
Games: 9  
Record: 7W - 2L  
Extra Ends: 0W - 0L  
One-Point Games: 0W - 0L  
PF/G: 8.69  
PA/G: 5.41  
Hammer Efficiency: 0.41  
Steal Defense: 0.13  
Force Efficiency: 0.58  
Steal Efficiency: 0.32  
Tyler Tardi
Games: 7  
Record: 5W - 2L  
Extra Ends: 1W - 0L  
One-Point Games: 1W - 0L  
PF/G: 8.48  
PA/G: 5.87  
Hammer Efficiency: 0.30  
Steal Defense: 0.30  
Force Efficiency: 0.73  
Steal Efficiency: 0.35  

Curling Scores

M: GSOC Masters
Oakville, ON
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 16 -- Fri, Oct 22 -- 7:00pm ET
Peter De Cruz Final
Ross Whyte (EE)
Mike McEwen Final
Kevin Koe (5)
Yuta Matsumura Final
Jason Gunnlaugson (7)
B: Lakeshore U21 Boys Spiel
Lower Sackville, NS
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 2 -- Fri, Oct 22 -- 6:30pm ET
Timothy Marin Final
Luke Godin (8)
Ryan Strang Final
Brayden Snow (8)
G: Lakeshore U21 Girls Spiel
Lower Sackville, NS
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 2 -- Fri, Oct 22 -- 7:30pm AT
Paige Brewer Final
Rachel McLean (8)
Celia Evans Final
Sophie Blades (6)
B: Lakeshore CWG Boys Spiel
Lower Sackville, NS
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Fri, Oct 22 -- 4:00pm AT
Jack Higdon Final
Alan Fawcett (6)
Mark Strang Final
Zach Atherton (8)
Calan MacIsaac 11  Final
Isaiah Dalton (7)
Full Scoreboard  |  Play Fantasy Pick'em!  

Curling Photos

Recent

Curling Blogs

Facebook Feed

Twitter Feed

To top ↑