Curling Scores

M: GSOC Masters
Oakville, ON
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 16 -- Fri, Oct 22 -- 7:00pm ET
Peter De Cruz Final
Ross Whyte (EE)
Mike McEwen Final
Kevin Koe (5)
Yuta Matsumura Final
Jason Gunnlaugson (7)
B: Lakeshore U21 Boys Spiel
Lower Sackville, NS
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 2 -- Fri, Oct 22 -- 6:30pm ET
Timothy Marin Final
Luke Godin (8)
Ryan Strang Final
Brayden Snow (8)
G: Lakeshore U21 Girls Spiel
Lower Sackville, NS
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 2 -- Fri, Oct 22 -- 7:30pm AT
Paige Brewer Final
Rachel McLean (8)
Celia Evans Final
Sophie Blades (6)
B: Lakeshore CWG Boys Spiel
Lower Sackville, NS
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Fri, Oct 22 -- 4:00pm AT
Jack Higdon Final
Alan Fawcett (6)
Mark Strang Final
Zach Atherton (8)
Calan MacIsaac 11  Final
Isaiah Dalton (7)
Full Scoreboard  |  Play Fantasy Pick'em!  

Aly Jenkins Mixed Doubles Memorial

Sep 15 - 19, 2021
Team HMR 1  2  3  4  5  6  7  8  EE  Score 
Weagle/Epping
Toronto, ON
     1  0  0  1  0  2  1  0  3  8  
Hoag/Dilello
Regina, SK
     0  1  1  0  2  0  0  1  0  5  
View Current Draw
  Admin   REFRESH 
Skip:
Player Photo
Lisa
Weagle
Third:
Player Photo
John
Epping
Second:
Player Photo

Lead:
Player Photo

Skip:
Player Photo
Sarah
Hoag
Third:
Player Photo
Ty
Dilello
Second:
Player Photo

Lead:
Player Photo

Event Statistics

Weagle/Epping
Games: 8  
Record: 6W - 2L  
Extra Ends: 1W - 0L  
One-Point Games: 0W - 1L  
PF/G: 11.60  
PA/G: 8.80  
Hammer Efficiency: 0.52  
Steal Defense: 0.22  
Force Efficiency: 0.33  
Steal Efficiency: 0.33  
Hoag/Dilello
Games: 5  
Record: 0W - 5L  
Extra Ends: 0W - 1L  
One-Point Games: 0W - 1L  
PF/G: 5.63  
PA/G: 10.94  
Hammer Efficiency: 0.35  
Steal Defense: 0.41  
Force Efficiency: 0.43  
Steal Efficiency: 0.07  

Curling Scores

M: GSOC Masters
Oakville, ON
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 16 -- Fri, Oct 22 -- 7:00pm ET
Peter De Cruz Final
Ross Whyte (EE)
Mike McEwen Final
Kevin Koe (5)
Yuta Matsumura Final
Jason Gunnlaugson (7)
B: Lakeshore U21 Boys Spiel
Lower Sackville, NS
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 2 -- Fri, Oct 22 -- 6:30pm ET
Timothy Marin Final
Luke Godin (8)
Ryan Strang Final
Brayden Snow (8)
G: Lakeshore U21 Girls Spiel
Lower Sackville, NS
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 2 -- Fri, Oct 22 -- 7:30pm AT
Paige Brewer Final
Rachel McLean (8)
Celia Evans Final
Sophie Blades (6)
B: Lakeshore CWG Boys Spiel
Lower Sackville, NS
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Fri, Oct 22 -- 4:00pm AT
Jack Higdon Final
Alan Fawcett (6)
Mark Strang Final
Zach Atherton (8)
Calan MacIsaac 11  Final
Isaiah Dalton (7)
Full Scoreboard  |  Play Fantasy Pick'em!  

Curling Photos

Recent

Curling Blogs

Facebook Feed

Twitter Feed

To top ↑