Anita Cochrane Memorial Junior Women
Curling Scores
Anita Cochrane Memorial Junior Women
Sep 18 - 20, 2020
|
| Draw Dec 31 - 7:00 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Jensen Taylor , BC |
![]() |
1 | 0 | 1 | 0 | 1 | 1 | 1 | X | 5 | ||
| Kaelen Coles-Lyster Gold River, BC |
0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | X | 1 | |||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Jensen Taylor
| Games: | 4 |
| Record: | 3W - 1L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 6.47 |
| PA/G: | 3.53 |
| Hammer Efficiency: | 0.17 |
| Steal Defense: | 0.14 |
| Force Efficiency: | 1.00 |
| Steal Efficiency: | 0.50 |
Kaelen Coles-Lyster
| Games: | 4 |
| Record: | 2W - 2L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 6.09 |
| PA/G: | 7.83 |
| Hammer Efficiency: | 0.25 |
| Steal Defense: | 0.46 |
| Force Efficiency: | 0.33 |
| Steal Efficiency: | 0.30 |
Season Statistics
Scoring Records - Season
Jensen Taylor
Kaelen Coles-Lyster
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
April 2, 2026
OGDEN, Utah -- A playoff berth is in the bag, but Canada's Team Matt Dunstone has loftier goals to accomplish at the 2026 LGT World Men's Curling Championship.
-
March 31, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026












