Aberdeen International Curling Championship
Curling Scores
Aberdeen International Curling Championship
Mar 14 - 17, 2019
|
| Draw Dec 31 - 7:00 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Peter De Cruz Geneve, SUI |
1 | 0 | 3 | 0 | 1 | 0 | 2 | 0 | 7 | |||
| Magnus Ramsfjell Oslo, NOR |
0 | 1 | 0 | 2 | 0 | 1 | 0 | 1 | 5 | |||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Peter De Cruz
| Games: | 8 |
| Record: | 8W - 0L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 9.45 |
| PA/G: | 4.00 |
| Hammer Efficiency: | 0.47 |
| Steal Defense: | 0.05 |
| Force Efficiency: | 0.57 |
| Steal Efficiency: | 0.45 |
Magnus Ramsfjell
| Games: | 6 |
| Record: | 3W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 1W - 0L |
| PF/G: | 7.73 |
| PA/G: | 8.86 |
| Hammer Efficiency: | 0.35 |
| Steal Defense: | 0.20 |
| Force Efficiency: | 0.35 |
| Steal Efficiency: | 0.25 |
Season Statistics
Scoring Records - Season
Peter De Cruz
Magnus Ramsfjell
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Team | Pick'em | |
| Peter De Cruz | ||
| Magnus Ramsfjell | ||
Recent News
Recent
April 1, 2026
OGDEN, Utah -- Canada's Team Matt Dunstone will take an abundance of satisfaction from their 90 minutes or so of work Tuesday night at the 2026 LGT World Men's Curling Championship.
-
March 31, 2026
-
March 22, 2026
-
March 14, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026
















