World Curling Report

Curling Scores

M: Boost National
Conception Bay South, NL
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 10 -- Fri, Dec 13 -- 9:00am NT
Mouat 3rd
Howard
W: Boost National
Conception Bay South, NL
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 10 -- Fri, Dec 13 -- 9:00am NT
Homan 3rd
Silvernagle
Carey 3rd
Wrana
M: Dumfries Challenger Series
Dumfries, SCO
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 4 -- Fri, Dec 13 -- 12:15pm GMT
Carson 4th
Bryce
Hess 4th
Gallacher
Turner 3rd
Craik
Muirhead 4th
Reed
: U18 Viking Alumni
Camrose, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Sat, Dec 14 -- 9:00am MT
Yambao  
Nedohin  
Bevan-Stewart  
Jackson  
M: BC Men's Lower Mainland Playdown
Abbotsford, BC
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Sat, Dec 14 -- 8:00am PT
Forrest  
Thompson  
Dennis  
Gagnon  
M: BC Men's Thompson-Okanagan Playdown
Kamloops, BC
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Sat, Dec 14 -- 12:00pm ET
Richard  
Olsen  
Wood  
Longworth  
W: BC Women's Open Event #1
Abbotsford, BC
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Sat, Dec 14 -- 9:00am MT
Hudyma  
Pohlod  
Eby  
Pewarchuk  
Daniels  
Gyles  
Slattery  
Gushulak  
J: U18 Viking Alumni
Camrose, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Sat, Dec 14 -- 9:00am MT
Burton  
Dunkle  
Lozinsky  
Cramer  
Lis  
Cheung  
Sawiak  
Gau  
Full Scoreboard  |  Play Fantasy Pick'em!  

Aberdeen International Curling Championship -- Scores

Mar 14 - 17, 2019

<<<<  >>>>
Fri, Mar 15 -- 7:00pm -- Times shown as Greenwich Mean Time (GMT)

Team HMR 1  2  3  4  5  6  7  8  EE  Score 
Marc Muskatewitz
Baden Baden, GER
     0  1  0  0  4  0  0  1  0  6  
Hamish Gallacher
Dumfries, SCO
     2  0  2  0  0  1  1  0  1  7  
View Game Details   Admin   REFRESH 

Skip:
No Photo
Marc
Muskatewitz
Third:
Player Photo
Daniel
Neuner
Second:
No Photo
Ryan
Sherrard
Lead:
No Photo
Dominik
Greindl
Skip:
Player Photo
Hamish
Gallacher
Third:
No Photo
Scott
Hyslop
Second:
No Photo
Jack
Strawhorn
Lead:
No Photo
Jack
Carrick


Team HMR 1  2  3  4  5  6  7  8  Score 
Peter De Cruz
Geneve, SUI
     1  0  3  0  1  0  2  0  7  
Magnus Ramsfjell
Oslo, NOR
     0  1  0  2  0  1  0  1  5  
View Game Details   Admin   REFRESH 

Fourth:
Player Photo
Benoit
Schwarz
Third:
Player Photo
Sven
Michel
Skip:
Player Photo
Peter
De Cruz
Lead:
Player Photo
Valentin
Tanner
Skip:
Player Photo
Magnus
Ramsfjell
Third:
No Photo
Michael
Mellemseter
Second:
No Photo
Andreas
Harstad
Lead:
No Photo
Jorgen
Myran


Team HMR 1  2  3  4  5  6  7  8  Score 
Steffen Walstad
Oppdal, NOR
     1  0  1  0  0  2  0  1  5  
Glen Muirhead
Perth, SCO
     0  1  0  1  1  0  1  0  4  
View Game Details   Admin   REFRESH 

Skip:
Player Photo
Steffen
Walstad
Third:
Player Photo
Markus
Hoiberg
Second:
Player Photo
Magnus
Nedregotten
Lead:
Player Photo
Magnus
Vaagberg
Skip:
Player Photo
Glen
Muirhead
Third:
Player Photo
Kyle
Smith
Second:
Player Photo
Thomas
Muirhead
Lead:
Player Photo
Cameron
Smith


Show All Draws/Games

Curling Scores

M: Boost National
Conception Bay South, NL
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 10 -- Fri, Dec 13 -- 9:00am NT
Mouat 3rd
Howard
W: Boost National
Conception Bay South, NL
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 10 -- Fri, Dec 13 -- 9:00am NT
Homan 3rd
Silvernagle
Carey 3rd
Wrana
M: Dumfries Challenger Series
Dumfries, SCO
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 4 -- Fri, Dec 13 -- 12:15pm GMT
Carson 4th
Bryce
Hess 4th
Gallacher
Turner 3rd
Craik
Muirhead 4th
Reed
: U18 Viking Alumni
Camrose, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Sat, Dec 14 -- 9:00am MT
Yambao  
Nedohin  
Bevan-Stewart  
Jackson  
M: BC Men's Lower Mainland Playdown
Abbotsford, BC
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Sat, Dec 14 -- 8:00am PT
Forrest  
Thompson  
Dennis  
Gagnon  
M: BC Men's Thompson-Okanagan Playdown
Kamloops, BC
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Sat, Dec 14 -- 12:00pm ET
Richard  
Olsen  
Wood  
Longworth  
W: BC Women's Open Event #1
Abbotsford, BC
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Sat, Dec 14 -- 9:00am MT
Hudyma  
Pohlod  
Eby  
Pewarchuk  
Daniels  
Gyles  
Slattery  
Gushulak  
J: U18 Viking Alumni
Camrose, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Sat, Dec 14 -- 9:00am MT
Burton  
Dunkle  
Lozinsky  
Cramer  
Lis  
Cheung  
Sawiak  
Gau  
Full Scoreboard  |  Play Fantasy Pick'em!  

Recent News

Recent
USA's Roth wins Uiseong International Curling Cup

USA's Roth wins Uiseong International Curling Cup

In dramatic fashion, Roth scored a 5-4 win against Eun-jung Kim in an extra end to capture their first tour title since winning the Canad Inns Classic in October 2017.

Curling Blogs

Facebook Feed

Twitter Feed

To top ↑