Stirling Mixed Doubles Invitational
Curling Scores
Stirling Mixed Doubles Invitational
Aug 25 - 27, 2025
|
| Draw Aug 27 - 3:30 am | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Dodds/Mouat Stirling, GBR |
![]() |
2 | 2 | 1 | 1 | 0 | 2 | X | X | 8 | ||
| Duff/Whyte Stirling, SCO |
0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | X | X | 1 | |||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Dodds/Mouat
| Games: | 6 |
| Record: | 6W - 0L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 14.47 |
| PA/G: | 5.53 |
| Hammer Efficiency: | 0.72 |
| Steal Defense: | 0.06 |
| Force Efficiency: | 0.62 |
| Steal Efficiency: | 0.35 |
Duff/Whyte
| Games: | 6 |
| Record: | 2W - 4L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 6.67 |
| PA/G: | 10.00 |
| Hammer Efficiency: | 0.22 |
| Steal Defense: | 0.43 |
| Force Efficiency: | 0.33 |
| Steal Efficiency: | 0.21 |
Season Statistics
Dodds/Mouat
| Games: | 13 |
| Record: | 11W - 2L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 10.10 |
| PA/G: | 7.92 |
| Hammer Efficiency: | 0.47 |
| Steal Defense: | 0.18 |
| Force Efficiency: | 0.39 |
| Steal Efficiency: | 0.29 |
Scoring Records - Season
Dodds/Mouat
Duff/Whyte
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Draw: SF -- Wed, Aug 27 -- 8:30am GMT | |||
| Dodd/Moua | 8 | Final | |
| Duff/Whyt | 1 | (6) ![]() |
|
| Thie/Drop | 4 | Final | |
| Gill/Hewi | 6 | (7) ![]() |
|
| Jack/Wadd | 0 | Final | |
| Morr/Lamm | 1 | (1) | |
| Kald/Lill | 7 | Final | |
| Schw/Schw | 2 | (6) | |
| Dodd/Moua | 8 | Final | |
| Duff/Whyt | 1 | (6) ![]() |
|
| Thie/Drop | 4 | Final | |
| Gill/Hewi | 6 | (7) ![]() |
|
| Jack/Wadd | 0 | Final | |
| Morr/Lamm | 1 | (1) | |
| Kald/Lill | 7 | Final | |
| Schw/Schw | 2 | (6) |
| Dodd/Moua | 8 | Final | |
| Duff/Whyt | 1 | (6) ![]() |
|
| Thie/Drop | 4 | Final | |
| Gill/Hewi | 6 | (7) ![]() |
|
| Jack/Wadd | 0 | Final | |
| Morr/Lamm | 1 | (1) | |
| Kald/Lill | 7 | Final | |
| Schw/Schw | 2 | (6) |
| <<< Previous | | | Next >>> |
Recent News
Recent
April 25, 2026
A five at the opening end of their first-ever match together in a major international competition sent Katie McMillan and Angus Bryce on their way to a dominant victory over the USA at the ACE & Company World Mixed Doubles Championships in Geneva.
-
April 23, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026
















