Keith Martin Memorial Mixed Doubles Sponsored By The BKR Group Inc, Erb Electric and Arthur Foodland
Curling Scores
Keith Martin Memorial Mixed Doubles Sponsored By The BKR Group Inc, Erb Electric and Arthur Foodland
Oct 17 - 19, 2025
|
| Draw Oct 19 - 9:00 am | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Butler/Butler Guelph, ON |
0 | 1 | 0 | 0 | 2 | 0 | 3 | X | 6 | |||
| Smith/McDonald Waterloo, ON |
![]() |
3 | 0 | 1 | 3 | 0 | 1 | 0 | X | 8 | ||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Butler/Butler
| Games: | 4 |
| Record: | 2W - 2L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 11.92 |
| PA/G: | 7.69 |
| Hammer Efficiency: | 0.54 |
| Steal Defense: | 0.23 |
| Force Efficiency: | 0.67 |
| Steal Efficiency: | 0.31 |
Smith/McDonald
| Games: | 6 |
| Record: | 6W - 0L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 14.25 |
| PA/G: | 7.00 |
| Hammer Efficiency: | 0.44 |
| Steal Defense: | 0.17 |
| Force Efficiency: | 0.46 |
| Steal Efficiency: | 0.41 |
Season Statistics
Butler/Butler
| Games: | 32 |
| Record: | 11W - 21L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 8.58 |
| PA/G: | 9.63 |
| Hammer Efficiency: | 0.29 |
| Steal Defense: | 0.45 |
| Force Efficiency: | 0.42 |
| Steal Efficiency: | 0.29 |
Scoring Records - Season
Butler/Butler
Smith/McDonald
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Draw: QF -- Sun, Oct 19 -- 9:00am ET | |||
| Mall/Jack | 5 | Final | |
| Spru/Spru | 6 | (8) | |
| Senn/Visn | 5 | Final | |
| Burg/Thom | 7 | (8) | |
| Butl/Butl | 6 | Final | |
| Smit/McDo | 8 | (7) | |
| Crai/Crai | 9 | Final | |
| Wasy/Koni | 4 | (6) | |
| Mall/Jack | 5 | Final | |
| Spru/Spru | 6 | (8) | |
| Senn/Visn | 5 | Final | |
| Burg/Thom | 7 | (8) | |
| Butl/Butl | 6 | Final | |
| Smit/McDo | 8 | (7) | |
| Crai/Crai | 9 | Final | |
| Wasy/Koni | 4 | (6) |
| Mall/Jack | 5 | Final | |
| Spru/Spru | 6 | (8) | |
| Senn/Visn | 5 | Final | |
| Burg/Thom | 7 | (8) | |
| Butl/Butl | 6 | Final | |
| Smit/McDo | 8 | (7) | |
| Crai/Crai | 9 | Final | |
| Wasy/Koni | 4 | (6) |
| <<< Previous | | | Next >>> |
Recent News
Recent
April 25, 2026
A five at the opening end of their first-ever match together in a major international competition sent Katie McMillan and Angus Bryce on their way to a dominant victory over the USA at the ACE & Company World Mixed Doubles Championships in Geneva.
-
April 23, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026
















