Canadian Olympic Pre-Trials
Curling Scores
Canadian Olympic Pre-Trials
Oct 21 - 26, 2025
|
| Draw Oct 20 - 8:00 am | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | Score | ||
| Mark Kean Woodstock, ON |
![]() |
0 | 0 | 2 | 0 | 2 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 5 | ||
| Jordon McDonald Winnipeg, MB |
0 | 2 | 0 | 0 | 0 | 0 | 2 | 1 | 0 | 1 | 6 | |||
Event Statistics
Mark Kean
| Games: | 7 |
| Record: | 0W - 7L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 5.88 |
| PA/G: | 8.09 |
| Hammer Efficiency: | 0.27 |
| Steal Defense: | 0.28 |
| Force Efficiency: | 0.56 |
| Steal Efficiency: | 0.13 |
Jordon McDonald
| Games: | 11 |
| Record: | 8W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 8.04 |
| PA/G: | 6.57 |
| Hammer Efficiency: | 0.55 |
| Steal Defense: | 0.18 |
| Force Efficiency: | 0.50 |
| Steal Efficiency: | 0.22 |
Season Statistics
Mark Kean
| Games: | 53 |
| Record: | 32W - 21L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 8.26 |
| PA/G: | 6.45 |
| Hammer Efficiency: | 0.45 |
| Steal Defense: | 0.20 |
| Force Efficiency: | 0.51 |
| Steal Efficiency: | 0.29 |
Jordon McDonald
| Games: | 61 |
| Record: | 35W - 26L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 1W - 0L |
| PF/G: | 8.19 |
| PA/G: | 6.41 |
| Hammer Efficiency: | 0.46 |
| Steal Defense: | 0.17 |
| Force Efficiency: | 0.50 |
| Steal Efficiency: | 0.25 |
Scoring Records - Season
Mark Kean
Jordon McDonald
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
April 25, 2026
A five at the opening end of their first-ever match together in a major international competition sent Katie McMillan and Angus Bryce on their way to a dominant victory over the USA at the ACE & Company World Mixed Doubles Championships in Geneva.
-
April 23, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026



















