Hogged Rock KW Fall Classic presented by Runback Brewing
Curling Scores
Hogged Rock KW Fall Classic presented by Runback Brewing
Sep 18 - 21, 2025
|
| Draw Sep 19 - 11:30 am | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Marc Muskatewitz Fuessen, GER |
![]() |
0 | 0 | 0 | 2 | 0 | 4 | 1 | X | 7 | ||
| Riley Fung-Ernst Waterloo, ON |
0 | 0 | 1 | 0 | 2 | 0 | 0 | X | 3 | |||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Marc Muskatewitz
| Games: | 6 |
| Record: | 4W - 2L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 8.97 |
| PA/G: | 7.69 |
| Hammer Efficiency: | 0.59 |
| Steal Defense: | 0.23 |
| Force Efficiency: | 0.20 |
| Steal Efficiency: | 0.29 |
Riley Fung-Ernst
| Games: | 4 |
| Record: | 0W - 4L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 5.60 |
| PA/G: | 15.20 |
| Hammer Efficiency: | 0.23 |
| Steal Defense: | 0.38 |
| Force Efficiency: | 0.11 |
| Steal Efficiency: | 0.08 |
Season Statistics
Marc Muskatewitz
| Games: | 52 |
| Record: | 26W - 26L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 2W - 1L |
| PF/G: | 7.49 |
| PA/G: | 7.26 |
| Hammer Efficiency: | 0.42 |
| Steal Defense: | 0.22 |
| Force Efficiency: | 0.48 |
| Steal Efficiency: | 0.21 |
Riley Fung-Ernst
| Games: | 20 |
| Record: | 4W - 16L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 7.04 |
| PA/G: | 11.36 |
| Hammer Efficiency: | 0.30 |
| Steal Defense: | 0.38 |
| Force Efficiency: | 0.28 |
| Steal Efficiency: | 0.19 |
Scoring Records - Season
Marc Muskatewitz
Riley Fung-Ernst
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Draw: 7 -- Fri, Sep 19 -- 11:30am ET | |||
| Muskatewitz | 7 | Final | |
| Fung-Ernst | 3 | (7) | |
| Hoesli | 6 | Final | |
| Lamb | 2 | (6) | |
| Stocker | 6 | Final | |
| McNamara | 2 | (6) | |
| Hocevar | 4 | Final | |
| Mulima | 7 | (8) | |
| Retornaz | 9 | Final | |
| MacTavish | 1 | (6) | |
| King | 5 | Final | |
| MacEwan | 6 | (8) | |
| Muskatewitz | 7 | Final | |
| Fung-Ernst | 3 | (7) | |
| Hoesli | 6 | Final | |
| Lamb | 2 | (6) | |
| Stocker | 6 | Final | |
| McNamara | 2 | (6) | |
| Hocevar | 4 | Final | |
| Mulima | 7 | (8) | |
| Retornaz | 9 | Final | |
| MacTavish | 1 | (6) | |
| King | 5 | Final | |
| MacEwan | 6 | (8) |
| Muskatewitz | 7 | Final | |
| Fung-Ernst | 3 | (7) | |
| Hoesli | 6 | Final | |
| Lamb | 2 | (6) | |
| Stocker | 6 | Final | |
| McNamara | 2 | (6) | |
| Hocevar | 4 | Final | |
| Mulima | 7 | (8) | |
| Retornaz | 9 | Final | |
| MacTavish | 1 | (6) | |
| King | 5 | Final | |
| MacEwan | 6 | (8) |
| <<< Previous | | | Next >>> |
Recent News
Recent
April 25, 2026
A five at the opening end of their first-ever match together in a major international competition sent Katie McMillan and Angus Bryce on their way to a dominant victory over the USA at the ACE & Company World Mixed Doubles Championships in Geneva.
-
April 23, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026
















