Hogged Rock KW Fall Classic presented by Runback Brewing
Curling Scores
Hogged Rock KW Fall Classic presented by Runback Brewing
Sep 18 - 21, 2025
|
| Draw Sep 20 - 9:00 am | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Momoha Tabata Sapporo, JPN |
0 | 0 | 1 | 0 | 4 | 0 | 2 | 2 | 9 | |||
| Hollie Duncan Woodstock, ON |
![]() |
2 | 1 | 0 | 2 | 0 | 1 | 0 | 0 | 6 | ||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Momoha Tabata
| Games: | 7 |
| Record: | 5W - 2L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 8.04 |
| PA/G: | 5.69 |
| Hammer Efficiency: | 0.42 |
| Steal Defense: | 0.18 |
| Force Efficiency: | 0.56 |
| Steal Efficiency: | 0.31 |
Hollie Duncan
| Games: | 7 |
| Record: | 6W - 1L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 10.00 |
| PA/G: | 5.42 |
| Hammer Efficiency: | 0.62 |
| Steal Defense: | 0.20 |
| Force Efficiency: | 0.62 |
| Steal Efficiency: | 0.43 |
Season Statistics
Momoha Tabata
| Games: | 78 |
| Record: | 40W - 38L |
| Extra Ends: | 1W - 0L |
| One-Point Games: | 1W - 0L |
| PF/G: | 7.10 |
| PA/G: | 7.03 |
| Hammer Efficiency: | 0.32 |
| Steal Defense: | 0.23 |
| Force Efficiency: | 0.54 |
| Steal Efficiency: | 0.23 |
Hollie Duncan
| Games: | 44 |
| Record: | 24W - 20L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 7.28 |
| PA/G: | 7.18 |
| Hammer Efficiency: | 0.41 |
| Steal Defense: | 0.27 |
| Force Efficiency: | 0.52 |
| Steal Efficiency: | 0.28 |
Scoring Records - Season
Momoha Tabata
Hollie Duncan
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Draw: 12 -- Sat, Sep 20 -- 9:00am ET | |||
| Ha | 1 | Final | |
| Armstrong | 6 | (7) | |
| Tabata | 9 | Final | |
| Duncan | 6 | (8) | |
| Gim | 8 | Final | |
| Rozon | 2 | (5) | |
| Hasselborg | 6 | Final | |
| St-Georges | 4 | (7) ![]() |
|
| Ha | 1 | Final | |
| Armstrong | 6 | (7) | |
| Tabata | 9 | Final | |
| Duncan | 6 | (8) | |
| Gim | 8 | Final | |
| Rozon | 2 | (5) | |
| Hasselborg | 6 | Final | |
| St-Georges | 4 | (7) ![]() |
| Ha | 1 | Final | |
| Armstrong | 6 | (7) | |
| Tabata | 9 | Final | |
| Duncan | 6 | (8) | |
| Gim | 8 | Final | |
| Rozon | 2 | (5) | |
| Hasselborg | 6 | Final | |
| St-Georges | 4 | (7) ![]() |
| <<< Previous | | | Next >>> |
Recent News
Recent
April 25, 2026
A five at the opening end of their first-ever match together in a major international competition sent Katie McMillan and Angus Bryce on their way to a dominant victory over the USA at the ACE & Company World Mixed Doubles Championships in Geneva.
-
April 23, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026



















