GOLDLINE Mixed Doubles Royal Montreal
Curling Scores
GOLDLINE Mixed Doubles Royal Montreal
Feb 14 - 16, 2025
|
| Draw Feb 14 - 9:30 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Maheux/Maheux St-Bruno, QC |
0 | 0 | 0 | 0 | X | 0 | ||||||
| Tremblay/Lanoue Montreal, QC |
![]() |
5 | 1 | 3 | 2 | X | 11 | |||||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Maheux/Maheux
| Games: | 4 |
| Record: | 2W - 2L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 6.36 |
| PA/G: | 10.00 |
| Hammer Efficiency: | 0.18 |
| Steal Defense: | 0.55 |
| Force Efficiency: | 0.40 |
| Steal Efficiency: | 0.55 |
Tremblay/Lanoue
| Games: | 6 |
| Record: | 5W - 1L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 13.33 |
| PA/G: | 4.62 |
| Hammer Efficiency: | 0.53 |
| Steal Defense: | 0.20 |
| Force Efficiency: | 0.56 |
| Steal Efficiency: | 0.63 |
Season Statistics
Scoring Records - Season
Maheux/Maheux
Tremblay/Lanoue
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Draw: 3 -- Fri, Feb 14 -- 9:30pm ET | |||
| Lapl/Gibe | 6 | Final | |
| Beau/Pell | 2 | (7) | |
| Mahe/Mahe | 0 | Final | |
| Trem/Lano | 11 | (4) | |
| Gerb/Caie | 6 | Final | |
| Fell/Kova | 8 | (7) | |
| Lapl/Gibe | 6 | Final | |
| Beau/Pell | 2 | (7) | |
| Mahe/Mahe | 0 | Final | |
| Trem/Lano | 11 | (4) | |
| Gerb/Caie | 6 | Final | |
| Fell/Kova | 8 | (7) |
| Lapl/Gibe | 6 | Final | |
| Beau/Pell | 2 | (7) | |
| Mahe/Mahe | 0 | Final | |
| Trem/Lano | 11 | (4) | |
| Gerb/Caie | 6 | Final | |
| Fell/Kova | 8 | (7) |
| <<< Previous | | | Next >>> |
Recent News
Recent
April 25, 2026
A five at the opening end of their first-ever match together in a major international competition sent Katie McMillan and Angus Bryce on their way to a dominant victory over the USA at the ACE & Company World Mixed Doubles Championships in Geneva.
-
April 23, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026












