Tallinn Masters Mixed Doubles
Curling Scores
Tallinn Masters Mixed Doubles
Feb 13 - 16, 2025
|
| Draw Feb 15 - 7:25 am | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | EE | Score | ||
| Schmidt/Schmidt Hvidovre, DEN |
![]() |
1 | 1 | 0 | 3 | 1 | 0 | 3 | 0 | 1 | 10 | ||
| Tonoli/Gosgens Zoetermeer, NED |
0 | 0 | 5 | 0 | 0 | 1 | 0 | 3 | 0 | 9 | |||
Event Statistics
Schmidt/Schmidt
| Games: | 6 |
| Record: | 4W - 2L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 8.72 |
| PA/G: | 8.51 |
| Hammer Efficiency: | 0.38 |
| Steal Defense: | 0.19 |
| Force Efficiency: | 0.41 |
| Steal Efficiency: | 0.35 |
Tonoli/Gosgens
| Games: | 5 |
| Record: | 1W - 4L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 9.02 |
| PA/G: | 9.76 |
| Hammer Efficiency: | 0.41 |
| Steal Defense: | 0.27 |
| Force Efficiency: | 0.35 |
| Steal Efficiency: | 0.11 |
Season Statistics
Scoring Records - Season
Schmidt/Schmidt
Tonoli/Gosgens
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Draw: 12 -- Sat, Feb 15 -- 2:25pm EET | |||
| Engl/Wund | 11 | Final | |
| Nilh/Kuos | 2 | (5) ![]() |
|
| Skas/Nedr | 10 | Final | |
| Walc/Augu | 3 | (6) ![]() |
|
| Schm/Schm | 10 | Final | |
| Tono/Gosg | 9 | (EE) ![]() |
|
| Engl/Wund | 11 | Final | |
| Nilh/Kuos | 2 | (5) ![]() |
|
| Skas/Nedr | 10 | Final | |
| Walc/Augu | 3 | (6) ![]() |
|
| Schm/Schm | 10 | Final | |
| Tono/Gosg | 9 | (EE) ![]() |
| Engl/Wund | 11 | Final | |
| Nilh/Kuos | 2 | (5) ![]() |
|
| Skas/Nedr | 10 | Final | |
| Walc/Augu | 3 | (6) ![]() |
|
| Schm/Schm | 10 | Final | |
| Tono/Gosg | 9 | (EE) ![]() |
| <<< Previous | | | Next >>> |
Recent News
Recent
April 25, 2026
A five at the opening end of their first-ever match together in a major international competition sent Katie McMillan and Angus Bryce on their way to a dominant victory over the USA at the ACE & Company World Mixed Doubles Championships in Geneva.
-
April 23, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026













