Saskatchewan Mixed Doubles Curling Provincials
Curling Scores
Saskatchewan Mixed Doubles Curling Provincials
Feb 13 - 16, 2025
|
| Draw Feb 14 - 7:00 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Ingram/Tenetuik Saskatoon, SK |
0 | 1 | 0 | 1 | 0 | 1 | 0 | X | 3 | |||
| Springer/Springer Regina, SK |
![]() |
1 | 0 | 1 | 0 | 3 | 0 | 2 | X | 7 | ||
Event Statistics
Ingram/Tenetuik
| Games: | 5 |
| Record: | 2W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 7.59 |
| PA/G: | 7.93 |
| Hammer Efficiency: | 0.25 |
| Steal Defense: | 0.38 |
| Force Efficiency: | 0.50 |
| Steal Efficiency: | 0.23 |
Springer/Springer
| Games: | 8 |
| Record: | 6W - 2L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 11.40 |
| PA/G: | 7.02 |
| Hammer Efficiency: | 0.50 |
| Steal Defense: | 0.25 |
| Force Efficiency: | 0.67 |
| Steal Efficiency: | 0.38 |
Season Statistics
Scoring Records - Season
Ingram/Tenetuik
Springer/Springer
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Draw: 8 -- Fri, Feb 14 -- 6:00pm CT | |||
| Kuzy/Gamb | 7 | Final | |
| Barb/Heid | 3 | (5) ![]() |
|
| Gude/Gude | 5 | Final | |
| Yach/Raym | 6 | (8) ![]() |
|
| John/Drew | 11 | Final | |
| Wisn/Will | 3 | (7) ![]() |
|
| Ingr/Tene | 3 | Final | |
| Spri/Spri | 7 | (7) ![]() |
|
| Kuzy/Gamb | 7 | Final | |
| Barb/Heid | 3 | (5) ![]() |
|
| Gude/Gude | 5 | Final | |
| Yach/Raym | 6 | (8) ![]() |
|
| John/Drew | 11 | Final | |
| Wisn/Will | 3 | (7) ![]() |
|
| Ingr/Tene | 3 | Final | |
| Spri/Spri | 7 | (7) ![]() |
| Kuzy/Gamb | 7 | Final | |
| Barb/Heid | 3 | (5) ![]() |
|
| Gude/Gude | 5 | Final | |
| Yach/Raym | 6 | (8) ![]() |
|
| John/Drew | 11 | Final | |
| Wisn/Will | 3 | (7) ![]() |
|
| Ingr/Tene | 3 | Final | |
| Spri/Spri | 7 | (7) ![]() |
| <<< Previous | | | Next >>> |
Recent News
Recent
April 25, 2026
A five at the opening end of their first-ever match together in a major international competition sent Katie McMillan and Angus Bryce on their way to a dominant victory over the USA at the ACE & Company World Mixed Doubles Championships in Geneva.
-
April 23, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026
















