Mixed Doubles Prague Trophy
Curling Scores
Mixed Doubles Prague Trophy
Apr 4 - 6, 2025
|
| Draw Apr 6 - 3:00 am | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Farkova/Jakl Prague, CZE |
![]() |
1 | 0 | 1 | 1 | 0 | 2 | 1 | 0 | 6 | ||
| Schoell/Sutor Oberstdorf, GER |
0 | 2 | 0 | 0 | 2 | 0 | 0 | 3 | 7 | |||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Farkova/Jakl
| Games: | 7 |
| Record: | 6W - 1L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 10.80 |
| PA/G: | 7.00 |
| Hammer Efficiency: | 0.47 |
| Steal Defense: | 0.11 |
| Force Efficiency: | 0.38 |
| Steal Efficiency: | 0.48 |
Schoell/Sutor
| Games: | 8 |
| Record: | 7W - 1L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 10.52 |
| PA/G: | 6.21 |
| Hammer Efficiency: | 0.52 |
| Steal Defense: | 0.14 |
| Force Efficiency: | 0.65 |
| Steal Efficiency: | 0.31 |
Season Statistics
Scoring Records - Season
Farkova/Jakl
Schoell/Sutor
| Head To Head between Skips |
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Draw: SF -- Sun, Apr 6 -- 9:00am CET | |||
| Zeli/Chab | 6 | Final | |
| Cihl/Mace | 8 | (8) | |
| Fark/Jakl | 6 | Final | |
| Scho/Suto | 7 | (8) | |
| Zeli/Chab | 6 | Final | |
| Cihl/Mace | 8 | (8) | |
| Fark/Jakl | 6 | Final | |
| Scho/Suto | 7 | (8) |
| Zeli/Chab | 6 | Final | |
| Cihl/Mace | 8 | (8) | |
| Fark/Jakl | 6 | Final | |
| Scho/Suto | 7 | (8) |
| <<< Previous | | | Next >>> |
Recent News
Recent
April 25, 2026
A five at the opening end of their first-ever match together in a major international competition sent Katie McMillan and Angus Bryce on their way to a dominant victory over the USA at the ACE & Company World Mixed Doubles Championships in Geneva.
-
April 23, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026














