Mixed Doubles Players' Championship
Curling Scores
Mixed Doubles Players' Championship
Apr 3 - 6, 2025
|
| Draw Apr 5 - 10:00 am | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Kaldvee/Lill Tallinn, EST |
![]() |
1 | 1 | 4 | 0 | 4 | X | 10 | ||||
| Roach/Gilbert Burlington, ON |
0 | 0 | 0 | 1 | 0 | X | 1 | |||||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Kaldvee/Lill
| Games: | 7 |
| Record: | 7W - 0L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 15.85 |
| PA/G: | 5.61 |
| Hammer Efficiency: | 0.67 |
| Steal Defense: | 0.17 |
| Force Efficiency: | 0.40 |
| Steal Efficiency: | 0.57 |
Roach/Gilbert
| Games: | 4 |
| Record: | 0W - 4L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 4.62 |
| PA/G: | 12.31 |
| Hammer Efficiency: | 0.14 |
| Steal Defense: | 0.71 |
| Force Efficiency: | 0.63 |
| Steal Efficiency: | 0.33 |
Season Statistics
Scoring Records - Season
Kaldvee/Lill
Roach/Gilbert
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
April 25, 2026
A five at the opening end of their first-ever match together in a major international competition sent Katie McMillan and Angus Bryce on their way to a dominant victory over the USA at the ACE & Company World Mixed Doubles Championships in Geneva.
-
April 23, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026














