Curling Stadium Martensville International
Curling Scores
Curling Stadium Martensville International
Mar 14 - 17, 2025
|
| Draw Mar 15 - 6:00 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | EE | Score | ||
| Chase Sinnett Minneapolis, MN |
![]() |
0 | 1 | 2 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 1 | 5 | ||
| Wouter Gosgens Zoetermeer, NED |
0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 1 | 1 | 1 | 0 | 4 | |||
Event Statistics
Chase Sinnett
| Games: | 5 |
| Record: | 3W - 2L |
| Extra Ends: | 2W - 0L |
| One-Point Games: | 2W - 0L |
| PF/G: | 6.75 |
| PA/G: | 6.25 |
| Hammer Efficiency: | 0.27 |
| Steal Defense: | 0.17 |
| Force Efficiency: | 0.50 |
| Steal Efficiency: | 0.41 |
Wouter Gosgens
| Games: | 4 |
| Record: | 0W - 4L |
| Extra Ends: | 0W - 2L |
| One-Point Games: | 0W - 3L |
| PF/G: | 5.29 |
| PA/G: | 6.76 |
| Hammer Efficiency: | 0.25 |
| Steal Defense: | 0.08 |
| Force Efficiency: | 0.60 |
| Steal Efficiency: | 0.18 |
Season Statistics
Chase Sinnett
| Games: | 65 |
| Record: | 35W - 30L |
| Extra Ends: | 4W - 0L |
| One-Point Games: | 4W - 2L |
| PF/G: | 6.77 |
| PA/G: | 6.52 |
| Hammer Efficiency: | 0.32 |
| Steal Defense: | 0.28 |
| Force Efficiency: | 0.53 |
| Steal Efficiency: | 0.29 |
Wouter Gosgens
| Games: | 72 |
| Record: | 26W - 46L |
| Extra Ends: | 0W - 2L |
| One-Point Games: | 0W - 3L |
| PF/G: | 6.70 |
| PA/G: | 7.32 |
| Hammer Efficiency: | 0.32 |
| Steal Defense: | 0.18 |
| Force Efficiency: | 0.49 |
| Steal Efficiency: | 0.21 |
Scoring Records - Season
Chase Sinnett
Wouter Gosgens
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Draw: 7 -- Sat, Mar 15 -- 4:00pm MT | |||
| Heidt | 9 | Final | |
| Wendling | 3 | (5) ![]() |
|
| McDonald | 6 | Final | |
| Kleiter | 5 | (8) ![]() |
|
| Calvert | 9 | Final | |
| Howard | 8 | (EE) ![]() |
|
| Sinnett | 5 | Final | |
| Gosgens | 4 | (EE) ![]() |
|
| Heidt | 9 | Final | |
| Wendling | 3 | (5) ![]() |
|
| McDonald | 6 | Final | |
| Kleiter | 5 | (8) ![]() |
|
| Calvert | 9 | Final | |
| Howard | 8 | (EE) ![]() |
|
| Sinnett | 5 | Final | |
| Gosgens | 4 | (EE) ![]() |
| Heidt | 9 | Final | |
| Wendling | 3 | (5) ![]() |
|
| McDonald | 6 | Final | |
| Kleiter | 5 | (8) ![]() |
|
| Calvert | 9 | Final | |
| Howard | 8 | (EE) ![]() |
|
| Sinnett | 5 | Final | |
| Gosgens | 4 | (EE) ![]() |
| <<< Previous | | | Next >>> |
Recent News
Recent
April 25, 2026
A five at the opening end of their first-ever match together in a major international competition sent Katie McMillan and Angus Bryce on their way to a dominant victory over the USA at the ACE & Company World Mixed Doubles Championships in Geneva.
-
April 23, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026



















