Tallinn Masters Mixed Doubles
Curling Scores
Tallinn Masters Mixed Doubles
Feb 13 - 16, 2025
|
| Draw Feb 15 - 9:50 am | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Wiksten/Wiksten Hvidovre, DEN |
![]() |
1 | 1 | 0 | 1 | 0 | 0 | 3 | 0 | 6 | ||
| Abbes/Harsch Fuessen, GER |
0 | 0 | 1 | 0 | 3 | 3 | 0 | 1 | 8 | |||
Event Statistics
Wiksten/Wiksten
| Games: | 5 |
| Record: | 1W - 4L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 1L |
| PF/G: | 7.81 |
| PA/G: | 11.88 |
| Hammer Efficiency: | 0.29 |
| Steal Defense: | 0.41 |
| Force Efficiency: | 0.30 |
| Steal Efficiency: | 0.33 |
Abbes/Harsch
| Games: | 8 |
| Record: | 6W - 2L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 11.21 |
| PA/G: | 6.38 |
| Hammer Efficiency: | 0.34 |
| Steal Defense: | 0.31 |
| Force Efficiency: | 0.56 |
| Steal Efficiency: | 0.45 |
Season Statistics
Scoring Records - Season
Wiksten/Wiksten
Abbes/Harsch
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Draw: 13 -- Sat, Feb 15 -- 4:50pm EET | |||
| Wiks/Wiks | 6 | Final | |
| Abbe/Hars | 8 | (8) ![]() |
|
| Kald/Lill | 10 | Final | |
| Jurk/Ryme | 0 | (5) ![]() |
|
| Roen/Brae | 6 | Final | |
| Kaar/Pada | 1 | (6) ![]() |
|
| Wiks/Wiks | 6 | Final | |
| Abbe/Hars | 8 | (8) ![]() |
|
| Kald/Lill | 10 | Final | |
| Jurk/Ryme | 0 | (5) ![]() |
|
| Roen/Brae | 6 | Final | |
| Kaar/Pada | 1 | (6) ![]() |
| Wiks/Wiks | 6 | Final | |
| Abbe/Hars | 8 | (8) ![]() |
|
| Kald/Lill | 10 | Final | |
| Jurk/Ryme | 0 | (5) ![]() |
|
| Roen/Brae | 6 | Final | |
| Kaar/Pada | 1 | (6) ![]() |
| <<< Previous | | | Next >>> |
Recent News
Recent
April 25, 2026
A five at the opening end of their first-ever match together in a major international competition sent Katie McMillan and Angus Bryce on their way to a dominant victory over the USA at the ACE & Company World Mixed Doubles Championships in Geneva.
-
April 23, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026














