Capital Curling Junior Fall Open
Curling Scores
Capital Curling Junior Fall Open
Sep 21 - 24, 2023
|
| Draw Sep 24 - 1:30 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Lilly Twining Carp, ON |
![]() |
0 | 0 | 1 | 0 | 1 | 0 | X | 2 | |||
| Vanessa DiFranco Manotick, ON |
1 | 1 | 0 | 1 | 0 | 3 | X | 6 | ||||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Lilly Twining
| Games: | 4 |
| Record: | 2W - 2L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 8.64 |
| PA/G: | 8.64 |
| Hammer Efficiency: | 0.20 |
| Steal Defense: | 0.30 |
| Force Efficiency: | 0.14 |
| Steal Efficiency: | 0.42 |
Vanessa DiFranco
| Games: | 3 |
| Record: | 2W - 1L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 1L |
| PF/G: | 8.82 |
| PA/G: | 4.71 |
| Hammer Efficiency: | 0.38 |
| Steal Defense: | 0.38 |
| Force Efficiency: | 1.00 |
| Steal Efficiency: | 0.44 |
Season Statistics
Scoring Records - Season
Lilly Twining
Vanessa DiFranco
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
April 1, 2026
OGDEN, Utah -- Canada's Team Matt Dunstone will take an abundance of satisfaction from their 90 minutes or so of work Tuesday night at the 2026 LGT World Men's Curling Championship.
-
March 31, 2026
-
March 22, 2026
-
March 14, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026












