Karuizawa International
Curling Scores
Karuizawa International
|
| Draw Dec 1 - 7:00 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Yuun Ishimura Aomori, JPN |
1 | 0 | 0 | 1 | 0 | 2 | X | X | 4 | |||
| Niklas Edin Karlstad, SWE |
![]() |
0 | 2 | 3 | 0 | 4 | 0 | X | X | 9 | ||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
| Games: | 3 |
| Record: | 0W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 6.00 |
| PA/G: | 12.00 |
| Hammer Efficiency: | 0.25 |
| Steal Defense: | 0.42 |
| Force Efficiency: | 0.00 |
| Steal Efficiency: | 0.25 |
| Games: | 5 |
| Record: | 3W - 2L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 12.19 |
| PA/G: | 7.81 |
| Hammer Efficiency: | 0.60 |
| Steal Defense: | 0.13 |
| Force Efficiency: | 0.42 |
| Steal Efficiency: | 0.18 |
Season Statistics
| Games: | 12 |
| Record: | 5W - 7L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 2W - 0L |
| PF/G: | 6.59 |
| PA/G: | 9.29 |
| Hammer Efficiency: | 0.24 |
| Steal Defense: | 0.35 |
| Force Efficiency: | 0.17 |
| Steal Efficiency: | 0.35 |
| Games: | 71 |
| Record: | 44W - 27L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 1L |
| PF/G: | 8.20 |
| PA/G: | 6.41 |
| Hammer Efficiency: | 0.44 |
| Steal Defense: | 0.18 |
| Force Efficiency: | 0.50 |
| Steal Efficiency: | 0.24 |
Scoring Records - Season
HIGH END SCORE: HAMMER
> 5 in 3rd End vs. Christopher Oka (Sep 21, 2023)
HIGH END SCORE: STEAL
> 4 in 5th End vs. Kevin Koe (Oct 20, 2023)
> 4 in 4th End vs. Pat Ferris (Sep 23, 2023)
HIGH END AGAINST: HAMMER
> 4 in 1st End vs. Joel Retornaz (Oct 19, 2023)
> 4 in 5th End vs. Ross Whyte (Oct 17, 2023)
> 4 in 5th End vs. Yves Stocker (Sep 20, 2023)
HIGH END AGAINST: STEAL
> 2 in 4th End vs. Joel Retornaz (Oct 19, 2023)
> 2 in 7th End vs. Marco Hoesli (Oct 14, 2023)
> 2 in 5th End vs. Michael Brunner (Sep 3, 2023)
> 2 in 1st End vs. Kjetil Bjoerke (Sep 2, 2023)
> 2 in 2nd End vs. Michael Brunner (Sep 2, 2023)
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Ogden, United States - Niklas Edin's Sweden will face Matt Dunstone's Canada for the LGT World Men's Curling Championship 2026 title at the Weber County Ice Sheet in Ogden, United States on Saturday 4 April at 14:00.
-
April 3, 2026
Curling Videos
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026
















