KIOTI Tractor Champions Cup
Curling Scores
KIOTI Tractor Champions Cup
|
| Draw May 7 - 10:00 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | EE | Score | ||
| Niklas Edin Karlstad, SWE |
![]() |
1 | 0 | 1 | 0 | 0 | 2 | 0 | 1 | 0 | 5 | ||
| Brad Gushue St. John's, NL |
0 | 2 | 0 | 1 | 0 | 0 | 2 | 0 | 1 | 6 | |||
Event Statistics
| Games: | 6 |
| Record: | 4W - 2L |
| Extra Ends: | 1W - 0L |
| One-Point Games: | 2W - 0L |
| PF/G: | 6.88 |
| PA/G: | 6.46 |
| Hammer Efficiency: | 0.40 |
| Steal Defense: | 0.09 |
| Force Efficiency: | 0.50 |
| Steal Efficiency: | 0.08 |
| Games: | 8 |
| Record: | 6W - 2L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 1L |
| PF/G: | 8.50 |
| PA/G: | 6.00 |
| Hammer Efficiency: | 0.50 |
| Steal Defense: | 0.04 |
| Force Efficiency: | 0.63 |
| Steal Efficiency: | 0.23 |
Season Statistics
| Games: | 88 |
| Record: | 66W - 22L |
| Extra Ends: | 2W - 0L |
| One-Point Games: | 8W - 3L |
| PF/G: | 7.85 |
| PA/G: | 5.39 |
| Hammer Efficiency: | 0.44 |
| Steal Defense: | 0.14 |
| Force Efficiency: | 0.64 |
| Steal Efficiency: | 0.23 |
| Games: | 77 |
| Record: | 62W - 15L |
| Extra Ends: | 2W - 1L |
| One-Point Games: | 8W - 3L |
| PF/G: | 8.24 |
| PA/G: | 5.43 |
| Hammer Efficiency: | 0.51 |
| Steal Defense: | 0.11 |
| Force Efficiency: | 0.60 |
| Steal Efficiency: | 0.24 |
Scoring Records - Season
HIGH END SCORE: HAMMER
> 7 in 4th End vs. Tobias Lundmark (Mar 17, 2022)
HIGH END SCORE: STEAL
> 5 in 4th End vs. Rich Ruohonen (Oct 21, 2021)
HIGH END AGAINST: HAMMER
> 5 in 2nd End vs. Peter De Cruz (Oct 10, 2021)
HIGH END AGAINST: STEAL
> 3 in 5th End vs. Peter De Cruz (Aug 21, 2021)
HIGH END SCORE: HAMMER
> 5 in 5th End vs. Colton Flasch (Apr 13, 2022)
HIGH END SCORE: STEAL
> 4 in 2nd End vs. John Shuster (Feb 12, 2022)
HIGH END AGAINST: HAMMER
> 4 in 5th End vs. John Epping (Apr 12, 2022)
> 4 in 5th End vs. Korey Dropkin (Apr 7, 2022)
> 4 in 4th End vs. Brad Jacobs (Oct 23, 2021)
HIGH END AGAINST: STEAL
> 3 in 6th End vs. John Epping (Apr 12, 2022)
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
A five at the opening end of their first-ever match together in a major international competition sent Katie McMillan and Angus Bryce on their way to a dominant victory over the USA at the ACE & Company World Mixed Doubles Championships in Geneva.
-
April 23, 2026
Curling Videos
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026



















