International ZO Womens Tournament
Curling Scores
International ZO Womens Tournament
Nov 9 - 11, 2018
|
| Draw Dec 31 - 7:00 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Daniela Jentsch Fuessen, GER |
![]() |
0 | 1 | 1 | 0 | 1 | 0 | 1 | 1 | 5 | ||
| Anna Kubeskova Prague, CZE |
0 | 0 | 0 | 2 | 0 | 1 | 0 | 0 | 3 | |||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Daniela Jentsch
| Games: | 8 |
| Record: | 4W - 4L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 1W - 2L |
| PF/G: | 6.03 |
| PA/G: | 5.71 |
| Hammer Efficiency: | 0.27 |
| Steal Defense: | 0.16 |
| Force Efficiency: | 0.55 |
| Steal Efficiency: | 0.22 |
Anna Kubeskova
| Games: | 8 |
| Record: | 6W - 2L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 1W - 1L |
| PF/G: | 7.58 |
| PA/G: | 5.48 |
| Hammer Efficiency: | 0.40 |
| Steal Defense: | 0.12 |
| Force Efficiency: | 0.74 |
| Steal Efficiency: | 0.14 |
Season Statistics
Scoring Records - Season
Daniela Jentsch
Anna Kubeskova
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Team | Pick'em | |
| Daniela Jentsch | ||
| Anna Kubeskova | ||
Recent News
Recent
April 2, 2026
OGDEN, Utah -- A playoff berth is in the bag, but Canada's Team Matt Dunstone has loftier goals to accomplish at the 2026 LGT World Men's Curling Championship.
-
March 31, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026



















