Mixed Doubles Prague Open
Curling Scores
Mixed Doubles Prague Open
Sep 11 - 14, 2025
|
| Draw Sep 13 - 4:10 am | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Hruzova/Havlena , CZE |
1 | 0 | 0 | 2 | 0 | 0 | X | X | 3 | |||
| Engler/Wunderlin Zug, SUI |
![]() |
0 | 5 | 4 | 0 | 4 | 1 | X | X | 14 | ||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Hruzova/Havlena
| Games: | 4 |
| Record: | 0W - 4L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 1.90 |
| PA/G: | 20.48 |
| Hammer Efficiency: | 0.07 |
| Steal Defense: | 0.87 |
| Force Efficiency: | 0.00 |
| Steal Efficiency: | 0.17 |
Engler/Wunderlin
| Games: | 7 |
| Record: | 4W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 10.00 |
| PA/G: | 6.86 |
| Hammer Efficiency: | 0.35 |
| Steal Defense: | 0.35 |
| Force Efficiency: | 0.54 |
| Steal Efficiency: | 0.54 |
Season Statistics
Hruzova/Havlena
| Games: | 30 |
| Record: | 17W - 13L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 8.67 |
| PA/G: | 7.65 |
| Hammer Efficiency: | 0.35 |
| Steal Defense: | 0.32 |
| Force Efficiency: | 0.51 |
| Steal Efficiency: | 0.35 |
Engler/Wunderlin
| Games: | 30 |
| Record: | 17W - 13L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 8.67 |
| PA/G: | 7.65 |
| Hammer Efficiency: | 0.35 |
| Steal Defense: | 0.32 |
| Force Efficiency: | 0.51 |
| Steal Efficiency: | 0.35 |
Scoring Records - Season
Hruzova/Havlena
Engler/Wunderlin
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Draw: 11 -- Sat, Sep 13 -- 10:10am CET | |||
| Hruz/Havl | 3 | Final | |
| Engl/Wund | 14 | (6) | |
| Holt/Holt | 5 | Final | |
| Udva/Tata | 4 | (8) | |
| Hruz/Havl | 3 | Final | |
| Engl/Wund | 14 | (6) | |
| Holt/Holt | 5 | Final | |
| Udva/Tata | 4 | (8) |
| Hruz/Havl | 3 | Final | |
| Engl/Wund | 14 | (6) | |
| Holt/Holt | 5 | Final | |
| Udva/Tata | 4 | (8) |
| <<< Previous | | | Next >>> |
Recent News
Recent
April 25, 2026
A five at the opening end of their first-ever match together in a major international competition sent Katie McMillan and Angus Bryce on their way to a dominant victory over the USA at the ACE & Company World Mixed Doubles Championships in Geneva.
-
April 23, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026













