Mixed Doubles Prague Open
Curling Scores
Mixed Doubles Prague Open
Sep 11 - 14, 2025
|
| Draw Sep 12 - 4:10 am | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Hausstatter/Svorkmo-Lundberg , NOR |
![]() |
3 | 3 | 0 | 2 | 1 | X | X | X | 9 | ||
| Neznalova/Neznal , CZE |
0 | 0 | 2 | 0 | 0 | X | X | X | 2 | |||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Hausstatter/Svorkmo-Lundberg
| Games: | 5 |
| Record: | 3W - 2L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 10.94 |
| PA/G: | 7.19 |
| Hammer Efficiency: | 0.36 |
| Steal Defense: | 0.36 |
| Force Efficiency: | 0.38 |
| Steal Efficiency: | 0.62 |
Neznalova/Neznal
| Games: | 4 |
| Record: | 0W - 4L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 3.18 |
| PA/G: | 17.27 |
| Hammer Efficiency: | 0.15 |
| Steal Defense: | 0.69 |
| Force Efficiency: | 0.13 |
| Steal Efficiency: | 0.11 |
Season Statistics
Hausstatter/Svorkmo-Lundberg
| Games: | 56 |
| Record: | 40W - 16L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 9.56 |
| PA/G: | 7.09 |
| Hammer Efficiency: | 0.41 |
| Steal Defense: | 0.24 |
| Force Efficiency: | 0.55 |
| Steal Efficiency: | 0.35 |
Neznalova/Neznal
| Games: | 30 |
| Record: | 17W - 13L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 8.67 |
| PA/G: | 7.65 |
| Hammer Efficiency: | 0.35 |
| Steal Defense: | 0.32 |
| Force Efficiency: | 0.51 |
| Steal Efficiency: | 0.35 |
Scoring Records - Season
Hausstatter/Svorkmo-Lundberg
Neznalova/Neznal
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Draw: 5 -- Fri, Sep 12 -- 10:10am CET | |||
| Klim/Klim | 9 | Final | |
| Dyde/Tela | 1 | (6) | |
| Haus/Svor | 9 | Final | |
| Nezn/Nezn | 2 | (5) | |
| Klim/Klim | 9 | Final | |
| Dyde/Tela | 1 | (6) | |
| Haus/Svor | 9 | Final | |
| Nezn/Nezn | 2 | (5) |
| Klim/Klim | 9 | Final | |
| Dyde/Tela | 1 | (6) | |
| Haus/Svor | 9 | Final | |
| Nezn/Nezn | 2 | (5) |
| <<< Previous | | | Next >>> |
Recent News
Recent
April 25, 2026
A five at the opening end of their first-ever match together in a major international competition sent Katie McMillan and Angus Bryce on their way to a dominant victory over the USA at the ACE & Company World Mixed Doubles Championships in Geneva.
-
April 23, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026












