Swiss Cup Basel
Curling Scores
Swiss Cup Basel
Nov 1 - 3, 2024
|
| Draw Nov 3 - 8:15 am | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | EE | Score | ||
| Kyle Waddell Stirling, SCO |
0 | 0 | 1 | 0 | 1 | 0 | 1 | 1 | 0 | 4 | |||
| Lukas Klima Prague, CZE |
![]() |
0 | 1 | 0 | 2 | 0 | 1 | 0 | 0 | 2 | 6 | ||
Event Statistics
Kyle Waddell
| Games: | 9 |
| Record: | 6W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 7.08 |
| PA/G: | 6.67 |
| Hammer Efficiency: | 0.35 |
| Steal Defense: | 0.12 |
| Force Efficiency: | 0.54 |
| Steal Efficiency: | 0.13 |
Lukas Klima
| Games: | 9 |
| Record: | 7W - 2L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 8.36 |
| PA/G: | 6.07 |
| Hammer Efficiency: | 0.33 |
| Steal Defense: | 0.21 |
| Force Efficiency: | 0.56 |
| Steal Efficiency: | 0.41 |
Season Statistics
Scoring Records - Season
Kyle Waddell
Lukas Klima
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
April 25, 2026
A five at the opening end of their first-ever match together in a major international competition sent Katie McMillan and Angus Bryce on their way to a dominant victory over the USA at the ACE & Company World Mixed Doubles Championships in Geneva.
-
April 23, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026

















