World Senior Curling Championships
Curling Scores
World Senior Curling Championships
Apr 20 - 27, 2024
|
| Draw Apr 24 - 10:00 am | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Sweden Wranaa, M |
![]() |
2 | 0 | 0 | 1 | 2 | 2 | 0 | X | 7 | ||
| Hong Kong Wong, C |
0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | X | 2 | |||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Sweden
| Games: | 8 |
| Record: | 7W - 1L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 10.85 |
| PA/G: | 6.27 |
| Hammer Efficiency: | 0.50 |
| Steal Defense: | 0.14 |
| Force Efficiency: | 0.57 |
| Steal Efficiency: | 0.32 |
Hong Kong
| Games: | 4 |
| Record: | 0W - 4L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 5.17 |
| PA/G: | 12.07 |
| Hammer Efficiency: | 0.07 |
| Steal Defense: | 0.47 |
| Force Efficiency: | 0.40 |
| Steal Efficiency: | 0.21 |
Scoring Records - Season
Sweden
Hong Kong
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Team | Pick'em | |
| Sweden | ||
| Hong Kong | ||
Recent News
Recent
April 25, 2026
A five at the opening end of their first-ever match together in a major international competition sent Katie McMillan and Angus Bryce on their way to a dominant victory over the USA at the ACE & Company World Mixed Doubles Championships in Geneva.
-
April 23, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026












