Mixed Doubles Super Series - Oakville
Curling Scores
Mixed Doubles Super Series - Oakville
Dec 28 - 31, 2023
|
| Draw Dec 29 - 6:00 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Matsumura/Tanida Nagano/Hokkaido, JPN |
0 | 0 | 2 | 0 | 2 | 0 | X | 4 | ||||
| Paetz/Michel Zurich, SUI |
![]() |
2 | 1 | 0 | 4 | 0 | 3 | X | 10 | |||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Matsumura/Tanida
| Games: | 8 |
| Record: | 6W - 2L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 10.36 |
| PA/G: | 8.04 |
| Hammer Efficiency: | 0.64 |
| Steal Defense: | 0.16 |
| Force Efficiency: | 0.48 |
| Steal Efficiency: | 0.26 |
Paetz/Michel
| Games: | 7 |
| Record: | 6W - 1L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 10.85 |
| PA/G: | 6.60 |
| Hammer Efficiency: | 0.50 |
| Steal Defense: | 0.23 |
| Force Efficiency: | 0.60 |
| Steal Efficiency: | 0.29 |
Season Statistics
Matsumura/Tanida
| Games: | 39 |
| Record: | 29W - 10L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 10.97 |
| PA/G: | 7.13 |
| Hammer Efficiency: | 0.51 |
| Steal Defense: | 0.23 |
| Force Efficiency: | 0.52 |
| Steal Efficiency: | 0.38 |
Paetz/Michel
| Games: | 57 |
| Record: | 40W - 17L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 5W - 0L |
| PF/G: | 10.38 |
| PA/G: | 7.09 |
| Hammer Efficiency: | 0.37 |
| Steal Defense: | 0.29 |
| Force Efficiency: | 0.51 |
| Steal Efficiency: | 0.45 |
Scoring Records - Season
Matsumura/Tanida
Paetz/Michel
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
April 25, 2026
A five at the opening end of their first-ever match together in a major international competition sent Katie McMillan and Angus Bryce on their way to a dominant victory over the USA at the ACE & Company World Mixed Doubles Championships in Geneva.
-
April 23, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026
















