Australia Mixed Doubles Curling Championships
Curling Scores
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Australia Mixed Doubles Curling Championships
May 24 - 27, 2026
|
| Draw May 25 - 4:00 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Westhagen/Panoussi , AUS |
![]() |
0 | 6 | 6 | ||||||||
| Robins/Francey , AUS |
1 | 0 | ![]() | 1 | ||||||||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Westhagen/Panoussi
| Games: | 4 |
| Record: | 3W - 1L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 10.33 |
| PA/G: | 7.33 |
| Hammer Efficiency: | 0.42 |
| Steal Defense: | 0.25 |
| Force Efficiency: | 0.56 |
| Steal Efficiency: | 0.50 |
Robins/Francey
| Games: | 4 |
| Record: | 1W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 6.33 |
| PA/G: | 11.00 |
| Hammer Efficiency: | 0.19 |
| Steal Defense: | 0.62 |
| Force Efficiency: | 0.63 |
| Steal Efficiency: | 0.11 |
Season Statistics
Scoring Records - Season
Westhagen/Panoussi
Robins/Francey
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Draw: PG1v2 -- Mon, May 25 -- 4:00pm ET | |||
| Wytr/Hewi | 7 | 3rd | |
| Szen/Will | 0 | ||
| West/Pano | 6 | 3rd | |
| Robi/Fran | 1 | ||
| Forg/Benc | 6 | 3rd | |
| Duns/Gagn | 0 | ||
| Wytr/Hewi | 7 | 3rd | |
| Szen/Will | 0 | ||
| West/Pano | 6 | 3rd | |
| Robi/Fran | 1 | ||
| Forg/Benc | 6 | 3rd | |
| Duns/Gagn | 0 |
| Wytr/Hewi | 7 | 3rd | |
| Szen/Will | 0 | ||
| West/Pano | 6 | 3rd | |
| Robi/Fran | 1 | ||
| Forg/Benc | 6 | 3rd | |
| Duns/Gagn | 0 |
| <<< Previous | | | Next >>> |
Recent News
Recent
April 25, 2026
A five at the opening end of their first-ever match together in a major international competition sent Katie McMillan and Angus Bryce on their way to a dominant victory over the USA at the ACE & Company World Mixed Doubles Championships in Geneva.
-
April 23, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026











