Northern Ontario Men's Curling Provincials
Curling Scores
|
||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | ||||||||||||||||||||||||
Northern Ontario Men's Curling Provincials
Jan 6 - 11, 2026
|
| Draw Jan 7 - 8:30 am | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | Score | ||
| Sault College Men Sault Ste. Marie, NO |
![]() |
2 | 1 | 0 | 0 | 1 | 1 | 0 | 1 | 0 | 0 | 6 | ||
| Jordan Chandler Little Current, NO |
0 | 0 | 1 | 1 | 0 | 0 | 3 | 0 | 1 | 2 | 8 | |||
Event Statistics
Sault College Men
| Games: | 3 |
| Record: | 0W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 5.48 |
| PA/G: | 7.42 |
| Hammer Efficiency: | 0.31 |
| Steal Defense: | 0.44 |
| Force Efficiency: | 0.78 |
| Steal Efficiency: | 0.31 |
Jordan Chandler
| Games: | 5 |
| Record: | 2W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 7.17 |
| PA/G: | 8.26 |
| Hammer Efficiency: | 0.35 |
| Steal Defense: | 0.35 |
| Force Efficiency: | 0.44 |
| Steal Efficiency: | 0.22 |
Season Statistics
Sault College Men
| Games: | 14 |
| Record: | 6W - 8L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 8.74 |
| PA/G: | 6.50 |
| Hammer Efficiency: | 0.33 |
| Steal Defense: | 0.36 |
| Force Efficiency: | 0.71 |
| Steal Efficiency: | 0.36 |
Scoring Records - Season
Sault College Men
Jordan Chandler
| Head To Head between Skips |
Curling Scores
|
||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | ||||||||||||||||||||||||
| Draw: 3 -- Wed, Jan 7 -- 8:30am ET | |||
| Beecroft | 0 | Final | |
| Assad | 12 | (6) ![]() |
|
| Brown | 5 | Final | |
| Johnston | 7 | (10) ![]() |
|
| Robert | 6 | Final | |
| Chandler | 8 | (10) ![]() |
|
| Anderson | 7 | Final | |
| Winters | 8 | (10) ![]() |
|
| Beecroft | 0 | Final | |
| Assad | 12 | (6) ![]() |
|
| Brown | 5 | Final | |
| Johnston | 7 | (10) ![]() |
|
| Robert | 6 | Final | |
| Chandler | 8 | (10) ![]() |
|
| Anderson | 7 | Final | |
| Winters | 8 | (10) ![]() |
| Beecroft | 0 | Final | |
| Assad | 12 | (6) ![]() |
|
| Brown | 5 | Final | |
| Johnston | 7 | (10) ![]() |
|
| Robert | 6 | Final | |
| Chandler | 8 | (10) ![]() |
|
| Anderson | 7 | Final | |
| Winters | 8 | (10) ![]() |
| <<< Previous | | | Next >>> |
Recent News
Recent
April 25, 2026
A five at the opening end of their first-ever match together in a major international competition sent Katie McMillan and Angus Bryce on their way to a dominant victory over the USA at the ACE & Company World Mixed Doubles Championships in Geneva.
-
April 23, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026














