Northern Ontario Men's Curling Provincials
Curling Scores
|
||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | ||||||||||||||||||||||||
Northern Ontario Men's Curling Provincials
Jan 6 - 11, 2026
|
| Draw Jan 7 - 8:30 am | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | Score | ||
| JC Beecroft Sault Ste Marie, NO |
0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | X | 0 | ||||||
| Mike Assad Sudbury, NO |
![]() |
0 | 3 | 2 | 3 | 1 | 3 | X | 12 | |||||
Event Statistics
JC Beecroft
| Games: | 3 |
| Record: | 0W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 1.67 |
| PA/G: | 17.78 |
| Hammer Efficiency: | 0.10 |
| Steal Defense: | 0.80 |
| Force Efficiency: | 0.40 |
| Steal Efficiency: | 0.00 |
Mike Assad
| Games: | 4 |
| Record: | 1W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 7.19 |
| PA/G: | 6.88 |
| Hammer Efficiency: | 0.08 |
| Steal Defense: | 0.29 |
| Force Efficiency: | 0.56 |
| Steal Efficiency: | 0.39 |
Season Statistics
JC Beecroft
| Games: | 13 |
| Record: | 2W - 11L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 4.94 |
| PA/G: | 12.47 |
| Hammer Efficiency: | 0.17 |
| Steal Defense: | 0.49 |
| Force Efficiency: | 0.38 |
| Steal Efficiency: | 0.26 |
Scoring Records - Season
JC Beecroft
Mike Assad
| Head To Head between Skips |
Curling Scores
|
||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | ||||||||||||||||||||||||
| Draw: 3 -- Wed, Jan 7 -- 8:30am ET | |||
| Beecroft | 0 | Final | |
| Assad | 12 | (6) ![]() |
|
| Brown | 5 | Final | |
| Johnston | 7 | (10) ![]() |
|
| Robert | 6 | Final | |
| Chandler | 8 | (10) ![]() |
|
| Anderson | 7 | Final | |
| Winters | 8 | (10) ![]() |
|
| Beecroft | 0 | Final | |
| Assad | 12 | (6) ![]() |
|
| Brown | 5 | Final | |
| Johnston | 7 | (10) ![]() |
|
| Robert | 6 | Final | |
| Chandler | 8 | (10) ![]() |
|
| Anderson | 7 | Final | |
| Winters | 8 | (10) ![]() |
| Beecroft | 0 | Final | |
| Assad | 12 | (6) ![]() |
|
| Brown | 5 | Final | |
| Johnston | 7 | (10) ![]() |
|
| Robert | 6 | Final | |
| Chandler | 8 | (10) ![]() |
|
| Anderson | 7 | Final | |
| Winters | 8 | (10) ![]() |
| <<< Previous | | | Next >>> |
Recent News
Recent
April 25, 2026
A five at the opening end of their first-ever match together in a major international competition sent Katie McMillan and Angus Bryce on their way to a dominant victory over the USA at the ACE & Company World Mixed Doubles Championships in Geneva.
-
April 23, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026














