Meyers Norris Penny Charity Classic
Curling Scores
Meyers Norris Penny Charity Classic
Oct 15 - 18, 2010
|
| Draw Dec 31 - 7:00 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Ji-Sun Kim , KOR |
0 | 0 | 2 | 0 | 1 | 0 | 1 | 0 | 4 | |||
| Lisa Eyamie Calgary, AB |
![]() |
1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 2 | 0 | 2 | 5 | ||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Ji-Sun Kim
| Games: | 8 |
| Record: | 5W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 2L |
| PF/G: | 9.46 |
| PA/G: | 6.25 |
| Hammer Efficiency: | 0.45 |
| Steal Defense: | 0.04 |
| Force Efficiency: | 0.59 |
| Steal Efficiency: | 0.25 |
Lisa Eyamie
| Games: | 6 |
| Record: | 3W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 1W - 0L |
| PF/G: | 5.81 |
| PA/G: | 6.74 |
| Hammer Efficiency: | 0.29 |
| Steal Defense: | 0.27 |
| Force Efficiency: | 0.58 |
| Steal Efficiency: | 0.29 |
Season Statistics
Scoring Records - Season
Ji-Sun Kim
Lisa Eyamie
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
April 1, 2026
OGDEN, Utah -- Canada's Team Matt Dunstone will take an abundance of satisfaction from their 90 minutes or so of work Tuesday night at the 2026 LGT World Men's Curling Championship.
-
March 31, 2026
-
March 22, 2026
-
March 14, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026

















