Curling Scores

W: Korean National Curling Championship
Gangneung, KOR
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Jun 16 -- 11:00pm ET
Ha Final
Gim (EE)
M: Korean National Curling Championship
Gangneung, KOR
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Mon, Jun 17 -- 4:00am ET
Park Final
Lee 10  (9)
M: Morioka City Mens Memorial Cup
Morioka, JPN
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Jun 16 -- 1:45am ET
Hasegawa Final
Segawa (7)
Shikano Final
Fujii (7)
M: Obihiro ICE Gold Cup
Obihiro, JPN
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Jun 9 -- 1:00am ET
Iida Final
Shibatani (8)
Hasegawa Final
Hirata 16  (5)
W: Obihiro ICE Gold Cup
Obihiro, JPN
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Jun 9 -- 1:00am ET
Tabata Final
Kawamura (8)
Ogihara Final
Nakagawa (7)
D: New Zealand Mixed Doubles Qualifier
Naseby, NZL
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Full Scoreboard  |  Play Fantasy Pick'em!  

WCT Serbian Curling Jubilee Bonspiel -- Round-Robin

May 11 - 14, 2023
Pool A
Alexey Timofeev
,
1.000  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Rob Retchless
Toronto, CAN
0.500  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Martina Horakova
Brno, CZE
0.500  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Jan Horacek
Bratislava, SVK
0.500  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Goran Ungurovic
Belgrade, SRB
0.000  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Pool B
Elizaveta Trukhina
,
1.000  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Darrick Kizlyk
Denver, USA
0.750  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Balazs Foti
Budapest, HUN
0.500  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
John Heron
Stirling, SCO
0.250  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Djordje Neskovic
Belgrade, SRB
0.000  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Pool C
Oleg Krasikov
,
1.000  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Alberto Pimpini
Pinerolo, ITA
0.750  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Ajda Zavrtanik Drglin
Belgrade, SRB
0.500  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Nataliya Artemova
Cologne, GER
0.250  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Dara Gravara-Stojanovic
Belgrade, SRB
0.000  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Pool D
Mikhail Vaskov
,
1.000  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Adela Walczak
Todz, POL
0.750  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Fabio Ribotta
Pinerolo, ITA
0.500  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Maxim Stoian
Chisinau, MD
0.250  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Aleksa Cincar
Slavija, BIH
0.000  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 

GP = Games Played, W = Wins; L = Losses; PCT = Winning Percentage; HMR = Record with hammer to start game; STL = Record without hammer to start game; 1-PT = Record in games decided by 1 point; EE-H = Extra end record with hammer; EE-S = Extra end record without hammer.
 

Thu, May 11, 23 04:00 PM
Sheet Team Team Score    End
A Alexey Timofeev Jan Horacek 7-4    Final (8)
B Martina Horakova Rob Retchless 2-9    Final (7)
C John Heron Balazs Foti 1-13    Final (7)
D Elizaveta Trukhina Darrick Kizlyk 8-7    Final (EE)
Thu, May 11, 23 07:30 PM
Sheet Team Team Score    End
A Oleg Krasikov Nataliya Artemova 5-4    Final (8)
B Ajda Zavrtanik Drglin Alberto Pimpini 2-10    Final (6)
C Maxim Stoian Mikhail Vaskov 0-12    Final (6)
D Adela Walczak Fabio Ribotta 9-8    Final (EE)
Fri, May 12, 23 09:00 AM
Sheet Team Team Score    End
A Balazs Foti Elizaveta Trukhina 3-8    Final (6)
B Goran Ungurovic Alexey Timofeev 0-11    Final (6)
C Jan Horacek Martina Horakova 7-10    Final (7)
D Djordje Neskovic John Heron 7-9    Final (8)
Fri, May 12, 23 12:30 PM
Sheet Team Team Score    End
A Mikhail Vaskov Adela Walczak 8-5    Final (7)
B Dara Gravara-Stojanovic Oleg Krasikov 5-8    Final (7)
C Nataliya Artemova Ajda Zavrtanik Drglin 8-9    Final (8)
D Aleksa Cincar Maxim Stoian 6-11    Final (6)
Fri, May 12, 23 04:00 PM
Sheet Team Team Score    End
A Darrick Kizlyk John Heron 10-1    Final (6)
B Balazs Foti Djordje Neskovic 13-1    Final (6)
C Rob Retchless Alexey Timofeev 3-10    Final (6)
D Jan Horacek Goran Ungurovic 8-5    Final (7)
Fri, May 12, 23 07:30 PM
Sheet Team Team Score    End
A Fabio Ribotta Maxim Stoian 10-4    Final (7)
B Mikhail Vaskov Aleksa Cincar 9-0    Final (6)
C Alberto Pimpini Oleg Krasikov 6-7    Final (EE)
D Nataliya Artemova Dara Gravara-Stojanovic 9-5    Final (8)
Sat, May 13, 23 09:00 AM
Sheet Team Team Score    End
A Martina Horakova Goran Ungurovic 10-7    Final (8)
B Darrick Kizlyk Balazs Foti 9-7    Final (8)
C Elizaveta Trukhina Djordje Neskovic 11-2    Final (6)
D Rob Retchless Jan Horacek 4-9    Final (7)
Sat, May 13, 23 12:30 PM
Sheet Team Team Score    End
A Ajda Zavrtanik Drglin Dara Gravara-Stojanovic 12-5    Final (7)
B Fabio Ribotta Mikhail Vaskov 9-10    Final (8)
C Adela Walczak Aleksa Cincar 16-2    Final (7)
D Alberto Pimpini Nataliya Artemova 10-2    Final (7)
Sat, May 13, 23 04:00 PM
Sheet Team Team Score    End
A Djordje Neskovic Darrick Kizlyk 0-8    Final (6)
B John Heron Elizaveta Trukhina 0-10    Final (6)
C Goran Ungurovic Rob Retchless 6-11    Final (8)
D Alexey Timofeev Martina Horakova 12-5    Final (7)
Sat, May 13, 23 07:30 PM
Sheet Team Team Score    End
A Aleksa Cincar Fabio Ribotta 1-15    Final (6)
B Maxim Stoian Adela Walczak 3-9    Final (7)
C Dara Gravara-Stojanovic Alberto Pimpini 4-11    Final (6)
D Oleg Krasikov Ajda Zavrtanik Drglin 9-5    Final (8)

In the event of a discrepancy the draw posted at the Event is the Official Draw.
 
 

Curling Scores

Full Scoreboard  |  Play Fantasy Pick'em!  

Recent News

Recent
Park looking to defend Korean men's title

Park looking to defend Korean men's title

Gangwon Province's Park Jong-duk (Photo: Steve Seixeiro/WCF) will try to make it a second straight national title this week in Uijeongbu.

Curling Photos

Recent

Curling Blogs

Facebook Feed

Twitter Feed

To top ↑