World Curling Report

Curling Scores

M: Changan Ford International Curling Elite
Xining, CHN
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: M2 -- Thu, Dec 5 -- 5:30am ET
Kim Final
van Dorp (8)
Horgan Final
Schnider (7)
Glukhov Final
Ruohonen (7)
Nyman Final
Zou (7)
: World Mixed Doubles Qualification Event
Greenacres, SCO
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 14 -- Thu, Dec 5 -- 7:30pm GMT
Kazakhstan Final
Hong Kong (8)
Korea 13  Final
Nigeria (6)
Netherlands Final
Austria (8)
Lithuania Final
Slovakia (EE)
Slovenia Final
Latvia (8)
Poland Final
Italy (7)
W: Changan Ford International Curling Elite
Xining, CHN
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: W1 -- Thu, Dec 5 -- 6:00am GMT
Dudt Final
Jentsch (8)
Madisson Final
Kim 10  (7)
Feltscher Final
Han (8)
Skrlik Final
Kovaleva (7)
M: Jim Sullivan Curling Classic
Saint John, NB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Fri, Dec 6 -- 9:00am AT
Murphy  
Rowsell  
Chandler  
Hanson  
Comeau  
Jones  
Sullivan  
Park  
M: Farmers Edge SCT
Wadena, SK
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Fri, Dec 6 -- 3:00pm CT
Gamble  
Muirhead  
W: Jim Sullivan Curling Classic
Saint John, NB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Fri, Dec 6 -- 9:00am AT
Graham  
Crawford  
Yan  
Comeau  
Cousins  
Wang  
Smith  
Gim  
Full Scoreboard  |  Play Fantasy Pick'em!  

Shorty Jenkins Classic -- Ranking

Sep 21 - 24, 2000
Team Prize (CDN) Points
1.   Scott Patterson $9,300  --- 
2.   Peter Corner $6,400  --- 
3.   Jeff Stoughton $3,900  --- 
4.   Dave Murphy $3,900  --- 
5.   Rich Moffatt $2,400  --- 
6.   Ed Werenich $2,400  --- 
7.   John Morris $2,300  --- 
8.   Craig Brown $2,300  --- 

Curling Scores

M: Changan Ford International Curling Elite
Xining, CHN
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: M2 -- Thu, Dec 5 -- 5:30am ET
Kim Final
van Dorp (8)
Horgan Final
Schnider (7)
Glukhov Final
Ruohonen (7)
Nyman Final
Zou (7)
: World Mixed Doubles Qualification Event
Greenacres, SCO
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 14 -- Thu, Dec 5 -- 7:30pm GMT
Kazakhstan Final
Hong Kong (8)
Korea 13  Final
Nigeria (6)
Netherlands Final
Austria (8)
Lithuania Final
Slovakia (EE)
Slovenia Final
Latvia (8)
Poland Final
Italy (7)
W: Changan Ford International Curling Elite
Xining, CHN
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: W1 -- Thu, Dec 5 -- 6:00am GMT
Dudt Final
Jentsch (8)
Madisson Final
Kim 10  (7)
Feltscher Final
Han (8)
Skrlik Final
Kovaleva (7)
M: Jim Sullivan Curling Classic
Saint John, NB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Fri, Dec 6 -- 9:00am AT
Murphy  
Rowsell  
Chandler  
Hanson  
Comeau  
Jones  
Sullivan  
Park  
M: Farmers Edge SCT
Wadena, SK
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Fri, Dec 6 -- 3:00pm CT
Gamble  
Muirhead  
W: Jim Sullivan Curling Classic
Saint John, NB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Fri, Dec 6 -- 9:00am AT
Graham  
Crawford  
Yan  
Comeau  
Cousins  
Wang  
Smith  
Gim  
Full Scoreboard  |  Play Fantasy Pick'em!  

Recent News

Recent
USA's Roth wins Uiseong International Curling Cup

USA's Roth wins Uiseong International Curling Cup

In dramatic fashion, Roth scored a 5-4 win against Eun-jung Kim in an extra end to capture their first tour title since winning the Canad Inns Classic in October 2017.

Curling Blogs

Facebook Feed

Twitter Feed

To top ↑