Curling Scores

M: Montana's Brier
Regina, SK
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 3 -- Sat, Mar 2 -- 6:00pm CT
QC (Arsenault) 11  Final
NU (Latimer) (9)
AB (Koe) Final
NT (Koe) (9)
SK (McEwen) Final
CAN (Gushue) (10) Watch Live Curling!
PEI (Smith) 11  Final
NS (Manuel) (9)
W: U21 Ontario Provincials
Dundas, ON
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: TB -- Sat, Mar 2 -- 9:00pm ET
Johnston 10  Final
Langford (9) Watch Live Curling!
M: USA Curling Mixed Doubles National Championship
Traverse City, MI
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: QF -- Sat, Mar 2 -- 7:30pm ET
Gevi/Shus 10  Final
Pers/Casp (8) Watch Live Curling!
Rhym/Smit Final
Hami/Hami (8) Watch Live Curling!
M: U21 Ontario Provincials
Dundas, ON
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: M7 -- Sat, Mar 2 -- 1:00pm ET
MacDougall 12  Final
Hastings (8)
MacTavish Final
Wright (10)
Garner Final
Mulima (10) Watch Live Curling!
DiFranco Final
Benning (10)
: Hvidovre Mixed Doubles Cup
Hvidovre, DEN
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: QF -- Sun, Mar 3 -- 8:00am CET
Rome/Goni 8th
Tono/Gosg
Yang/Tian Final
Schm/Orba (7)
Walc/Augu 8th
Immo/Sipi
Otae/Unan 8th
Jens/Qvis
M: Estonia Mixed Doubles Nationals
Tallinn, EST
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF1 -- Sun, Mar 3 -- 10:00am EET
Grom/Lill 5th
Kaar/Pada
Elmi/Kukn 5th
Kald/Lill
D: GOLDLINE Tour Finals
Chicoutimi, QC
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 6 -- Sat, Mar 2 -- 5:30pm ET
Gagn/Mori 6th
Fill/Bilo
Ouel/Rous 7th
Bouc/Char
Beau/Sima 7th
Tang/Robi 10 
Full Scoreboard  |  Play Fantasy Pick'em!  

Prestige Hotels & Resorts Curling Classic -- Round-Robin

Sep 29 - Oct 1, 2023
Pool A
Riku Yanagisawa
Karuizawa, JPN
1.000  3-0  1-0  1-0  0-0  0-0 
Cameron de Jong
Penticton, BC
0.500  1-1  1-1  0-0  1-0  0-0 
Adam Fenton
New Westminster, BC
0.500  2-1  0-1  0-1  0-0  0-1 
Jeff Berg
Vancouver, BC
0.250  0-2  1-1  0-0  0-0  0-0 
Paul Cseke
Victoria, BC
0.250  0-0  1-3  0-0  0-0  0-0 
Pool B
Kyler Kleibrink
Langley, BC
1.000  2-0  2-0  1-0  0-0  0-0 
Jared Kolomaya
Richmond, BC
0.750  3-0  0-1  0-0  0-0  0-0 
ByeongJin Jeong
Seoul, KOR
0.500  2-0  0-2  1-1  0-0  1-0 
JaeBeom Lee
Uiseong, KOR
0.250  0-1  1-2  0-1  0-1  0-0 
Kaiden Beck
Salmon Arm, BC
0.000  0-2  0-2  0-0  0-0  0-0 
Pool C
Brent Pierce
New Westminster, BC
1.000  3-0  1-0  0-0  0-0  0-0 
Jongduk Park
Gangwon, KOR
0.750  1-0  2-1  2-0  0-0  0-0 
Catlin Schneider
Victoria, BC
0.500  1-1  0-1  1-0  0-0  0-0 
Qiang Zou
Beijing, CHN
0.250  1-1  0-2  0-2  0-0  0-0 
Tyler Orme
Vernon, BC
0.000  0-1  0-2  0-1  0-0  0-0 
Pool D
Jeff Richard
Kelowna, BC
1.000  2-0  2-0  0-0  0-0  0-0 
Yusuke Morozumi
Karuizawa, JPN
0.750  1-0  2-1  0-0  0-0  0-0 
Dave Belway
Penticton, BC
0.500  1-1  1-1  0-0  0-0  0-0 
Rob Nobert
Vernon, BC
0.250  0-1  1-2  1-0  0-0  1-0 
Jon Solberg
Kelowna, BC
0.000  0-4  0-0  0-1  0-1  0-0 

GP = Games Played, W = Wins; L = Losses; PCT = Winning Percentage; HMR = Record with hammer to start game; STL = Record without hammer to start game; 1-PT = Record in games decided by 1 point; EE-H = Extra end record with hammer; EE-S = Extra end record without hammer.
 

Fri, Sep 29, 23 12:00 PM
Sheet Team Team Score    End
Watch Live Curling! 1 Cameron de Jong Riku Yanagisawa 4-6    Final (8)
Watch Live Curling! 2 Yusuke Morozumi Rob Nobert 8-2    Final (5)
Watch Live Curling! 3 ByeongJin Jeong Kyler Kleibrink 6-7    Final (8)
Watch Live Curling! 4 Brent Pierce Catlin Schneider 7-3    Final (7)
Watch Live Curling! 5 Adam Fenton Paul Cseke 5-3    Final (8)
Watch Live Curling! 6 Jongduk Park Qiang Zou 7-6    Final (8)
7 Jared Kolomaya JaeBeom Lee 9-3    Final (6)
8 Dave Belway Jeff Richard 4-7    Final (8)
Fri, Sep 29, 23 07:00 PM
Sheet Team Team Score    End
Watch Live Curling! 1 Kyler Kleibrink Jared Kolomaya 7-1    Final (5)
Watch Live Curling! 2 Cameron de Jong Paul Cseke 8-4    Final (8)
Watch Live Curling! 3 Tyler Orme Catlin Schneider 4-7    Final (7)
Watch Live Curling! 4 Riku Yanagisawa Jeff Berg 7-5    Final (8)
Watch Live Curling! 5 Jongduk Park Brent Pierce 6-10    Final (8)
Watch Live Curling! 6 Rob Nobert Jeff Richard 2-8    Final (6)
7 ByeongJin Jeong Kaiden Beck 9-1    Final (6)
Watch Live Curling! 8 Yusuke Morozumi Jon Solberg 9-7    Final (8)
Sat, Sep 30, 23 08:00 AM
Sheet Team Team Score    End
Watch Live Curling! 1 Jeff Richard Jon Solberg 9-3    Final (5)
Watch Live Curling! 2 Jared Kolomaya Kaiden Beck 8-1    Final (5)
Watch Live Curling! 3 Adam Fenton Cameron de Jong 5-7    Final (EE)
Watch Live Curling! 4 Tyler Orme Jongduk Park 5-6    Final (8)
Watch Live Curling! 5 Rob Nobert Dave Belway 2-7    Final (6)
Watch Live Curling! 6 JaeBeom Lee Kyler Kleibrink 2-8    Final (6)
7 Qiang Zou Brent Pierce 3-6    Final (7)
8 Paul Cseke Jeff Berg 9-2    Final (5)
Sat, Sep 30, 23 02:00 PM
Sheet Team Team Score    End
Watch Live Curling! 1 Kaiden Beck JaeBeom Lee 3-9    Final (6)
Watch Live Curling! 2 Jon Solberg Dave Belway 0-10    Final (2)
Watch Live Curling! 3 Jeff Richard Yusuke Morozumi 10-6    Final (8)
Watch Live Curling! 4 ByeongJin Jeong Jared Kolomaya 1-8    Final (6)
Watch Live Curling! 5 Catlin Schneider Jongduk Park 3-5    Final (7)
Watch Live Curling! 6 Paul Cseke Riku Yanagisawa 4-8    Final (7)
7 Jeff Berg Adam Fenton 1-8    Final (6)
8 Qiang Zou Tyler Orme 8-0    Final (3)
Sat, Sep 30, 23 08:30 PM
Sheet Team Team Score    End
Watch Live Curling! 1 Catlin Schneider Qiang Zou 6-5    Final (8)
Watch Live Curling! 2 Riku Yanagisawa Adam Fenton 6-5    Final (7)
Watch Live Curling! 3 Brent Pierce Tyler Orme 7-3    Final (7)
Watch Live Curling! 4 Jeff Berg Cameron de Jong 9-2    Final (7)
Watch Live Curling! 5 JaeBeom Lee ByeongJin Jeong 3-4    Final (EE)
Watch Live Curling! 6 Dave Belway Yusuke Morozumi 3-8    Final (7)
7 Kaiden Beck Kyler Kleibrink 2-7    Final (6)
8 Jon Solberg Rob Nobert 4-5    Final (EE)

In the event of a discrepancy the draw posted at the Event is the Official Draw.
 
 

Curling Scores

M: Montana's Brier
Regina, SK
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 3 -- Sat, Mar 2 -- 6:00pm CT
QC (Arsenault) 11  Final
NU (Latimer) (9)
AB (Koe) Final
NT (Koe) (9)
SK (McEwen) Final
CAN (Gushue) (10) Watch Live Curling!
PEI (Smith) 11  Final
NS (Manuel) (9)
W: U21 Ontario Provincials
Dundas, ON
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: TB -- Sat, Mar 2 -- 9:00pm ET
Johnston 10  Final
Langford (9) Watch Live Curling!
M: USA Curling Mixed Doubles National Championship
Traverse City, MI
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: QF -- Sat, Mar 2 -- 7:30pm ET
Gevi/Shus 10  Final
Pers/Casp (8) Watch Live Curling!
Rhym/Smit Final
Hami/Hami (8) Watch Live Curling!
M: U21 Ontario Provincials
Dundas, ON
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: M7 -- Sat, Mar 2 -- 1:00pm ET
MacDougall 12  Final
Hastings (8)
MacTavish Final
Wright (10)
Garner Final
Mulima (10) Watch Live Curling!
DiFranco Final
Benning (10)
: Hvidovre Mixed Doubles Cup
Hvidovre, DEN
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: QF -- Sun, Mar 3 -- 8:00am CET
Rome/Goni 8th
Tono/Gosg
Yang/Tian Final
Schm/Orba (7)
Walc/Augu 8th
Immo/Sipi
Otae/Unan 8th
Jens/Qvis
D: GOLDLINE Tour Finals
Chicoutimi, QC
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 6 -- Sat, Mar 2 -- 5:30pm ET
Gagn/Mori 6th
Fill/Bilo
Ouel/Rous 7th
Bouc/Char
Beau/Sima 7th
Tang/Robi 10 
Full Scoreboard  |  Play Fantasy Pick'em!  

Recent News

Recent
Homan on Top Once Again

Homan on Top Once Again

A story book season continues for Team Homan (Photo: Andrew Klaver, Curling Canada) as they win gold at the Scotties once again.

Curling Photos

Recent

Curling Blogs

Facebook Feed

Twitter Feed

To top ↑