Curling Scores

W: ZEH-NOH Japan Curling Championship
Kitami, JPN
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 12 -- Wed, Feb 1 -- 4:00am ET
Nakamura Final
Kitazawa 10  (8) Watch Live Curling!
Suzuki Final
Tabata (9) Watch Live Curling!
Nakamura 13  Final
Zaikan (6) Watch Live Curling!
Sasaki Final
Kanai (10) Watch Live Curling!
M: ZEH-NOH Japan Curling Championship
Kitami, JPN
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 11 -- Tue, Jan 31 -- 11:30pm ET
Ogihara Final
Hirata (9) Watch Live Curling!
Ichimura Final
Noguchi (9) Watch Live Curling!
Yoshioka Final
Abe (7) Watch Live Curling!
Morozumi Final
Yanagisawa (10) Watch Live Curling!
M: Unibet Northern Ontario Tankard
Kenora, NONT
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Jan 29 -- 6:00pm CT
MacEwan Final
Horgan (10) Watch Live Curling!
M: Nova Scotia Tankard
New Glasgow, NS
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF2 -- Mon, Jan 30 -- 7:30am AT
Manuel Final
Purcell (10)
M: Newfoundland & Labrador Tankard
St. John, NL
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Jan 29 -- 2:00pm NT
Young Final
Smith (10) Watch Live Curling!
W: Nova Scotia Scotties
New Glasgow, NS
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF1 -- Sun, Jan 29 -- 5:00pm AT
Black Final
Hilliard (8)
W: Viterra Saskatchewan Scotties
Estevan, SK
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Jan 29 -- 3:00pm CT
Martin Final
Silvernagle (9) Watch Live Curling!
M: Ed Werenich Golden Wrench Classic presented by The Lodge Sasquatch Kitchen
Tempe, AZ
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Jan 29 -- 2:30pm MT
Sturmay Final
Carruthers (6) Watch Live Curling!
W: Unibet Northern Ontario Scotties
Kenora, ON
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Jan 29 -- 2:00pm CT
McCarville Final
Burns (9) Watch Live Curling!
W: Ontario Scotties
Port Elgin, ON
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Jan 29 -- 3:00pm ET
Homan Final
Duncan (8) Watch Live Curling!
M: Ontario Tankard
Port Elgin, ON
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Jan 29 -- 3:00pm ET
Howard Final
McEwen (7) Watch Live Curling!
W: Newfoundland & Labrador Scotties
St. John, NL
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Jan 29 -- 2:00pm NT
Curtis 11  Final
Strong (9) Watch Live Curling!
W: Manitoba Scotties
East St. Paul, MB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Jan 29 -- 2:00pm CT
Jones 10  Final
Walter (8) Watch Live Curling!
W: International Bernese Ladies Cup
Bern, SUI
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Jan 29 -- 1:30pm CET
Tirinzoni Final
Wrana (6)
M: PEI Tankard
Crapaud, PEI
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF1 -- Sun, Jan 29 -- 8:00am ET
Smith Final
Higgins (9)
W: PEI Scotties
Crapaud, PEI
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 12 -- Sat, Jan 28 -- 7:00pm AT
Birt Final
London (7)
M: Belgium Men's Challenger
Zemst, BEL
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: QF -- Sat, Jan 28 -- 7:30pm CET
Jeong 10  Final
Odorizzi (7)
Verreycken Final
Hertman (8) Watch Live Curling!
Full Scoreboard  |  Play Fantasy Pick'em!  

Tim Hortons Curling Trials -- Round-Robin

Nov 20 - 28, 2021
Round-Robin
Brad Gushue
St. John's, NL
0.875  1-0  1-0  0-0  0-0  0-0 
Brad Jacobs
Sault Ste. Marie, NONT
0.875  1-0  1-0  1-0  0-0  0-0 
Kevin Koe
Calgary, AB
0.750  0-1  1-0  0-0  0-0  0-0 
Mike McEwen
Winnipeg, MB
0.500  0-0  1-0  0-0  0-0  0-0 
Brendan Bottcher
Edmonton, AB
0.375  0-1  0-1  0-1  0-1  0-0 
Matt Dunstone
Regina, SK
0.375  0-2  0-0  0-1  0-0  0-0 
John Epping
Toronto, ON
0.375  1-0  0-1  0-0  0-0  0-0 
Jason Gunnlaugson
Winnipeg, MB
0.250  0-0  0-1  0-0  0-0  0-0 
Tanner Horgan
Kingston, ON
0.125  0-1  1-0  1-0  0-0  1-0 

GP = Games Played, W = Wins; L = Losses; PCT = Winning Percentage; HMR = Record with hammer to start game; STL = Record without hammer to start game; 1-PT = Record in games decided by 1 point; EE-H = Extra end record with hammer; EE-S = Extra end record without hammer.

Sat, Nov 20, 21 07:00 PM
Sheet Team Team Score    End
A Brendan Bottcher Brad Gushue 4-6    Final (10)
B Kevin Koe Tanner Horgan 9-2    Final (9)
C Matt Dunstone Mike McEwen 2-7    Final (8)
D Brad Jacobs John Epping 9-3    Final (8)
Sun, Nov 21, 21 02:00 PM
Sheet Team Team Score    End
A John Epping Jason Gunnlaugson 10-5    Final (8)
B Matt Dunstone Brad Jacobs 6-7    Final (10)
C Kevin Koe Brad Gushue 3-7    Final (8)
D Tanner Horgan Brendan Bottcher 6-5    Final (EE)
Mon, Nov 22, 21 02:00 PM
Sheet Team Team Score    End
A Kevin Koe Matt Dunstone 10-3    Final (8)
B Brad Gushue John Epping 8-6    Final (10)
C Brad Jacobs Brendan Bottcher 5-2    Final (9)
D Mike McEwen Jason Gunnlaugson 11-2    Final (9)
Tue, Nov 23, 21 02:00 PM
Sheet Team Team Score    End
A Brad Gushue Brad Jacobs 7-6    Final (EE)
B Brendan Bottcher Mike McEwen 10-2    Final (8)
C Jason Gunnlaugson Tanner Horgan 11-6    Final (9)
D John Epping Matt Dunstone 9-7    Final (10)
Wed, Nov 24, 21 09:00 AM
Sheet Team Team Score    End
A Tanner Horgan Mike McEwen 5-6    Final (10)
B Brad Jacobs Jason Gunnlaugson 7-5    Final (10)
C Brad Gushue Matt Dunstone 9-4    Final (9)
D Brendan Bottcher Kevin Koe 7-9    Final (10)
Wed, Nov 24, 21 07:00 PM
Sheet Team Team Score    End
A Matt Dunstone Brendan Bottcher 9-4    Final (9)
B Mike McEwen Kevin Koe 6-7    Final (10)
C Tanner Horgan John Epping 4-8    Final (8)
D Jason Gunnlaugson Brad Gushue 7-6    Final (10)
Thu, Nov 25, 21 02:00 PM
Sheet Team Team Score    End
A Mike McEwen John Epping 6-2    Final (9)
B Tanner Horgan Brad Gushue 1-10    Final (8)
C Brendan Bottcher Jason Gunnlaugson 7-6    Final (10)
D Kevin Koe Brad Jacobs 3-7    Final (8)
Fri, Nov 26, 21 09:00 AM
Sheet Team Team Score    End
A Jason Gunnlaugson Kevin Koe 7-9    Final (10)
B John Epping Brendan Bottcher 6-10    Final (9)
C Mike McEwen Brad Jacobs 5-9    Final (9)
D Matt Dunstone Tanner Horgan 8-4    Final (9)
Fri, Nov 26, 21 07:00 PM
Sheet Team Team Score    End
A Brad Jacobs Tanner Horgan 12-5    Final (8)
B Jason Gunnlaugson Matt Dunstone 4-8    Final (9)
C John Epping Kevin Koe 3-9    Final (8)
D Brad Gushue Mike McEwen 6-4    Final (9)

In the event of a discrepancy the draw posted at the Event is the Official Draw.
 
 

Curling Scores

W: ZEH-NOH Japan Curling Championship
Kitami, JPN
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 12 -- Wed, Feb 1 -- 3:00am CT
Nakamura Final
Kitazawa 10  (8) Watch Live Curling!
Suzuki Final
Tabata (9) Watch Live Curling!
Nakamura 13  Final
Zaikan (6) Watch Live Curling!
Sasaki Final
Kanai (10) Watch Live Curling!
M: ZEH-NOH Japan Curling Championship
Kitami, JPN
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 11 -- Tue, Jan 31 -- 11:30pm ET
Ogihara Final
Hirata (9) Watch Live Curling!
Ichimura Final
Noguchi (9) Watch Live Curling!
Yoshioka Final
Abe (7) Watch Live Curling!
Morozumi Final
Yanagisawa (10) Watch Live Curling!
M: Unibet Northern Ontario Tankard
Kenora, NONT
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Jan 29 -- 6:00pm CT
MacEwan Final
Horgan (10) Watch Live Curling!
M: Nova Scotia Tankard
New Glasgow, NS
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF2 -- Mon, Jan 30 -- 7:30am AT
Manuel Final
Purcell (10)
M: Newfoundland & Labrador Tankard
St. John, NL
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Jan 29 -- 2:00pm NT
Young Final
Smith (10) Watch Live Curling!
W: Nova Scotia Scotties
New Glasgow, NS
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF1 -- Sun, Jan 29 -- 5:00pm AT
Black Final
Hilliard (8)
W: Viterra Saskatchewan Scotties
Estevan, SK
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Jan 29 -- 3:00pm CT
Martin Final
Silvernagle (9) Watch Live Curling!
W: Unibet Northern Ontario Scotties
Kenora, ON
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Jan 29 -- 2:00pm CT
McCarville Final
Burns (9) Watch Live Curling!
W: Ontario Scotties
Port Elgin, ON
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Jan 29 -- 3:00pm ET
Homan Final
Duncan (8) Watch Live Curling!
M: Ontario Tankard
Port Elgin, ON
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Jan 29 -- 3:00pm ET
Howard Final
McEwen (7) Watch Live Curling!
W: Newfoundland & Labrador Scotties
St. John, NL
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Jan 29 -- 2:00pm NT
Curtis 11  Final
Strong (9) Watch Live Curling!
W: Manitoba Scotties
East St. Paul, MB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Jan 29 -- 2:00pm CT
Jones 10  Final
Walter (8) Watch Live Curling!
W: International Bernese Ladies Cup
Bern, SUI
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Jan 29 -- 1:30pm CET
Tirinzoni Final
Wrana (6)
M: PEI Tankard
Crapaud, PEI
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF1 -- Sun, Jan 29 -- 8:00am ET
Smith Final
Higgins (9)
W: PEI Scotties
Crapaud, PEI
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 12 -- Sat, Jan 28 -- 7:00pm AT
Birt Final
London (7)
M: Belgium Men's Challenger
Zemst, BEL
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: QF -- Sat, Jan 28 -- 7:30pm CET
Jeong 10  Final
Odorizzi (7)
Verreycken Final
Hertman (8) Watch Live Curling!
Full Scoreboard  |  Play Fantasy Pick'em!  

Recent News

Recent
Scotties Tournament of Hearts Draw Announced

Scotties Tournament of Hearts Draw Announced

Kerri Einarson will begin its pursuit for a record-tying fourth consecutive title against Quebec's Team Laurie St-Georges on Feb.

Curling Photos

Recent

Curling Blogs

Facebook Feed

Twitter Feed

To top ↑