Curling Scores

M: Wakkanai Midori Challenge Cup
Hokkaido, JPN
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 3 -- Thu, Aug 18 -- 7:00pm ET
Noguchi Final
Maeda (7)
Abe Final
Hirata (EE)
Sato Final
Ishimura (8)
Iida Final
Morozumi (6)
W: Euro Super Series
Stirling, SCO
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 4 -- Thu, Aug 18 -- 8:30pm GMT
Farmer Final
Morrison (8) Watch Live Curling!
Mesloe Final
Jentsch (EE)
W: Wakkanai Midori Challenge Cup
Wakkanai, JPN
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 4 -- Fri, Aug 19 -- 3:20am GMT
Kitazawa 5th
Sasaki
Yamamoto 4th
Minami
Miura  
Tabata  
Yoshimura 5th
Kanai
Get Your Free Meals!
M: Baden Masters
Baden, SUI
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Fri, Aug 19 -- 8:00am CET
Retornaz  
Waddell  
Gosgens  
Ramsfjell  
Hostmaelingen  
Stocker  
Iseli  
Mouat  
Full Scoreboard  |  Play Fantasy Pick'em!  

WCT Austrian Mixed Doubles Cup -- Round-Robin

Oct 14 - 17, 2021
Pool A
Schoell/Harsch
Oberstdorf, GER
1.000  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Augustin/Reichel
Kitzbühel, AUT
0.333  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Immonen/Sipila
, FIN
0.333  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Szekeres/Nagy
Budapest, HUN
0.333  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Pool B
Kaldvee/Lill
Tallinn, EST
1.000  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Palancsa/Kiss
Budapest, HUN
0.667  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Mesloe/Naess
Lillehammer, NOR
0.333  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Neznalova/Neznal
Prague, CZE
0.000  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Pool C
Vestman/Ahlberg
Stockholm, SWE
1.000  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Hueppi/Weiss
Kusnacht, SUI
0.333  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Kim/Lee
Gangwon-do, KOR
0.333  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Walczak/Augustyniak
Lodz, POL
0.333  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Pool D
Skaslien/Nedregotten
Oslo, NOR
1.000  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Rupp/Wunderlin
Zug, SUI
0.667  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Juhasz/Uusipaavalniemi
Hyvinkaa, FIN
0.333  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Ocker/Kapp
Fuessen, GER
0.000  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 

GP = Games Played, W = Wins; L = Losses; PCT = Winning Percentage; HMR = Record with hammer to start game; STL = Record without hammer to start game; 1-PT = Record in games decided by 1 point; EE-H = Extra end record with hammer; EE-S = Extra end record without hammer.

Thu, Oct 14, 21 06:00 PM
Sheet Team Team Score    End
A Szekeres/Nagy Schoell/Harsch 7-8    Final (8)
B Augustin/Reichel Immonen/Sipila 11-7    Final (8)
Thu, Oct 14, 21 08:00 PM
Sheet Team Team Score    End
A Palancsa/Kiss Mesloe/Naess 10-0    Final (4)
B Kaldvee/Lill Neznalova/Neznal 9-3    Final (6)
Fri, Oct 15, 21 08:00 AM
Sheet Team Team Score    End
A Vestman/Ahlberg Hueppi/Weiss 7-4    Final (7)
B Walczak/Augustyniak Kim/Lee 6-5    Final (7)
Fri, Oct 15, 21 10:15 AM
Sheet Team Team Score    End
A Juhasz/Uusipaavalniemi Rupp/Wunderlin 6-7    Final (8)
B Skaslien/Nedregotten Ocker/Kapp 9-2    Final (6)
Fri, Oct 15, 21 01:15 PM
Sheet Team Team Score    End
A Augustin/Reichel Szekeres/Nagy 8-10    Final (8)
B Immonen/Sipila Schoell/Harsch 2-8    Final (6)
Fri, Oct 15, 21 03:30 PM
Sheet Team Team Score    End
A Kaldvee/Lill Palancsa/Kiss 9-8    Final (EE)
B Neznalova/Neznal Mesloe/Naess 3-9    Final (6)
Fri, Oct 15, 21 06:30 PM
Sheet Team Team Score    End
A Walczak/Augustyniak Vestman/Ahlberg 7-10    Final (EE)
B Kim/Lee Hueppi/Weiss 9-8    Final (8)
Fri, Oct 15, 21 08:45 PM
Sheet Team Team Score    End
A Skaslien/Nedregotten Juhasz/Uusipaavalniemi 7-1    Final (5)
B Ocker/Kapp Rupp/Wunderlin 1-11    Final (6)
Sat, Oct 16, 21 08:00 AM
Sheet Team Team Score    End
A Schoell/Harsch Augustin/Reichel 9-2    Final (7)
B Szekeres/Nagy Immonen/Sipila 5-6    Final (8)
Sat, Oct 16, 21 10:15 AM
Sheet Team Team Score    End
A Mesloe/Naess Kaldvee/Lill 3-9    Final (6)
B Palancsa/Kiss Neznalova/Neznal 8-2    Final (5)
Sat, Oct 16, 21 01:15 PM
Sheet Team Team Score    End
A Hueppi/Weiss Walczak/Augustyniak 7-6    Final (8)
B Vestman/Ahlberg Kim/Lee 7-1    Final (5)
Sat, Oct 16, 21 03:30 PM
Sheet Team Team Score    End
A Rupp/Wunderlin Skaslien/Nedregotten 3-8    Final (5)
B Juhasz/Uusipaavalniemi Ocker/Kapp 7-4    Final (7)

In the event of a discrepancy the draw posted at the Event is the Official Draw.
 
 

Curling Scores

M: Wakkanai Midori Challenge Cup
Hokkaido, JPN
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 3 -- Thu, Aug 18 -- 7:00pm ET
Noguchi Final
Maeda (7)
Abe Final
Hirata (EE)
Sato Final
Ishimura (8)
Iida Final
Morozumi (6)
W: Euro Super Series
Stirling, SCO
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 4 -- Thu, Aug 18 -- 8:30pm GMT
Farmer Final
Morrison (8) Watch Live Curling!
Mesloe Final
Jentsch (EE)
W: Wakkanai Midori Challenge Cup
Wakkanai, JPN
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 4 -- Fri, Aug 19 -- 3:20am GMT
Kitazawa 5th
Sasaki
Yamamoto 4th
Minami
Miura  
Tabata  
Yoshimura 5th
Kanai
M: Baden Masters
Baden, SUI
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Fri, Aug 19 -- 8:00am CET
Retornaz  
Waddell  
Gosgens  
Ramsfjell  
Hostmaelingen  
Stocker  
Iseli  
Mouat  
Full Scoreboard  |  Play Fantasy Pick'em!  

Curling Photos

Recent

Curling Blogs

Facebook Feed

Twitter Feed

To top ↑