Curling Scores

M: Korean Curling Championships
Gangneung, KOR
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Tue, Nov 24 -- 2:00am ET
Kim 10  Final
Jeong 12  (EE)
Kim Final
Kim (9)
W: Korean Curling Championships
Gangneung, KOR
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Mon, Nov 23 -- 10:00pm ET
Kim Final
Gim (10)
Kim Final
Um (9)
B: U13 Teazer Light Nova Scota
Halifax, NS
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Nov 22 -- 1:00pm AT
Blades Final
Hill (5)
Gwynne Timothy 11  Final
Davies (5)
Full Scoreboard  |  Play Fantasy Pick'em!  

Winter World Masters Games - Mixed -- Round-Robin

Jan 12 - 18, 2020
Group A
Bret Jackson
Detroit, USA
0.833  3-0  2-1  0-1  0-0  0-0 
Alexander Orlov
St-Petersburg, RUS
0.833  1-1  3-0  1-0  0-0  0-0 
Heinz Gerber
Thun, SUI
0.667  4-2  0-0  1-0  0-0  0-0 
Claudia Fischer
Kitzbuehel, AUT
0.500  2-0  1-3  0-1  0-0  0-0 
Alexey Kulchak
Moscow, RUS
0.333  2-1  0-3  0-0  0-0  0-0 
Peter Simpson
Chedabucto, CAN
0.333  1-1  1-3  0-0  0-0  0-0 
Gregor Rigler
Ljubljana, SLO
0.000  0-2  0-3  0-0  0-0  0-0 
Group B
Christian Durtschi
Adelboden, SUI
1.000  4-0  2-0  1-0  0-0  0-0 
Mark Mooney
Ardsley, USA
0.667  3-1  1-1  3-0  0-0  0-0 
Matvey Vakin
St-Petersburg, RUS
0.667  2-0  2-2  2-1  1-0  0-0 
Gabor Eszol
Budapest, HUN
0.500  3-2  0-1  0-1  0-0  0-0 
P.N. Raju
IND/USA, www
0.500  0-0  2-3  0-1  0-0  0-0 
Vernon Boyd
Grande Prairie, AB
0.167  1-2  0-3  0-1  0-0  0-0 
John Scott
Hamilton, CAN
0.000  0-2  0-3  0-2  0-0  0-1 
Group C
Felix Schulze
Hamburg, GER
1.000  3-0  2-0  2-0  0-0  0-0 
Gord Turcotte
Ottawa, ON
0.833  2-0  3-1  0-1  0-0  0-0 
Matthew Pring
Philadelphia, USA
0.667  1-0  3-2  0-1  0-0  0-0 
Ueli Hirt
Thun, SUI
0.500  1-3  2-0  0-0  0-0  0-0 
Ilgiz Sayfutdinov
Moscow, RUS
0.333  0-1  1-3  0-0  0-0  0-0 
Josep Duro
AND/ENG,
0.167  1-3  0-1  1-0  0-0  0-0 
Christopher Mina
San Francisco, USA
0.000  0-4  0-1  0-1  0-0  0-0 

GP = Games Played, W = Wins; L = Losses; PCT = Winning Percentage; HMR = Record with hammer to start game; STL = Record without hammer to start game; 1-PT = Record in games decided by 1 point; EE-H = Extra end record with hammer; EE-S = Extra end record without hammer.

Sun, Jan 12, 20 06:00 PM
Sheet Team Team Score    End
A Alexey Kulchak Gregor Rigler 12-1    Final (6)
B Alexander Orlov Heinz Gerber 7-4    Final (7)
C Peter Simpson Bret Jackson 3-10    Final (7)
D Vernon Boyd Matvey Vakin 0-3    Final (7)
E Gabor Eszol Christian Durtschi 7-8    Final (8)
F P.N. Raju Mark Mooney 9-6    Final (8)
Mon, Jan 13, 20 08:30 AM
Sheet Team Team Score    End
A Matthew Pring Ilgiz Sayfutdinov 9-3    Final (8)
B Gord Turcotte Josep Duro 11-5    Final (8)
C Felix Schulze Ueli Hirt 7-4    Final (7)
D Alexey Kulchak Alexander Orlov 3-6    Final (7)
Mon, Jan 13, 20 12:00 PM
Sheet Team Team Score    End
A Gregor Rigler Heinz Gerber 1-19    Final (5)
B Claudia Fischer Peter Simpson 9-2    Final (6)
C Vernon Boyd Gabor Eszol 3-6    Final (7)
D Matvey Vakin Christian Durtschi 4-6    Final (7)
Mon, Jan 13, 20 03:30 PM
Sheet Team Team Score    End
A John Scott P.N. Raju 4-7    Final (7)
B Christopher Mina Felix Schulze 1-10    Final (5)
C Ilgiz Sayfutdinov Josep Duro 9-2    Final (7)
D Gord Turcotte Matthew Pring 8-6    Final (8)
Mon, Jan 13, 20 07:00 PM
Sheet Team Team Score    End
A Heinz Gerber Alexey Kulchak 10-7    Final (7)
B Bret Jackson Claudia Fischer 9-1    Final (5)
C Christian Durtschi Vernon Boyd 8-4    Final (6)
D Alexander Orlov Gregor Rigler 12-4    Final (5)
Tue, Jan 14, 20 08:30 AM
Sheet Team Team Score    End
A Mark Mooney John Scott 7-6    Final (8)
B Gabor Eszol Matvey Vakin 2-5    Final (7)
C Josep Duro Matthew Pring 0-10    Final (6)
D Ueli Hirt Christopher Mina 9-2    Final (5)
Tue, Jan 14, 20 12:00 PM
Sheet Team Team Score    End
A Alexander Orlov Claudia Fischer 3-5    Final (8)
B Gregor Rigler Bret Jackson 1-9    Final (6)
C Alexey Kulchak Peter Simpson 4-8    Final (7)
D Gord Turcotte Ilgiz Sayfutdinov 8-6    Final (7)
Tue, Jan 14, 20 03:30 PM
Sheet Team Team Score    End
A Matvey Vakin Mark Mooney 5-6    Final (8)
B Vernon Boyd P.N. Raju 4-6    Final (8)
C Gabor Eszol John Scott 8-2    Final (6)
D Matthew Pring Felix Schulze 5-6    Final (8)
Tue, Jan 14, 20 07:00 PM
Sheet Team Team Score    End
A Ilgiz Sayfutdinov Ueli Hirt 5-7    Final (8)
B Claudia Fischer Gregor Rigler 11-2    Final (6)
C Gord Turcotte Christopher Mina 8-4    Final (7)
D Heinz Gerber Peter Simpson 11-2    Final (5)
Wed, Jan 15, 20 08:30 AM
Sheet Team Team Score    End
A John Scott Matvey Vakin 7-8    Final (EE)
B Mark Mooney Vernon Boyd 7-6    Final (8)
C Bret Jackson Alexey Kulchak 9-3    Final (6)
D Christian Durtschi P.N. Raju 8-4    Final (6)
Wed, Jan 15, 20 12:00 PM
Sheet Team Team Score    End
A Josep Duro Felix Schulze 2-10    Final (5)
B Ueli Hirt Matthew Pring 3-6    Final (7)
C Christopher Mina Ilgiz Sayfutdinov 5-8    Final (7)
D Peter Simpson Alexander Orlov 1-12    Final (6)
Wed, Jan 15, 20 03:30 PM
Sheet Team Team Score    End
A Claudia Fischer Alexey Kulchak 5-7    Final (8)
B P.N. Raju Gabor Eszol 4-9    Final (7)
C Mark Mooney Christian Durtschi 7-10    Final (8)
D Bret Jackson Heinz Gerber 6-2    Final (7)
Wed, Jan 15, 20 07:00 PM
Sheet Team Team Score    End
A Christopher Mina Matthew Pring 3-10    Final (6)
B Felix Schulze Gord Turcotte 7-6    Final (8)
C Ueli Hirt Josep Duro 12-0    Final (5)
D John Scott Vernon Boyd 5-7    Final (8)
Thu, Jan 16, 20 08:30 AM
Sheet Team Team Score    End
A Bret Jackson Alexander Orlov 5-6    Final (8)
B Gregor Rigler Peter Simpson 0-12    Final (6)
C Heinz Gerber Claudia Fischer 8-7    Final (8)
D Mark Mooney Gabor Eszol 9-4    Final (6)
Thu, Jan 16, 20 12:00 PM
Sheet Team Team Score    End
A Christian Durtschi John Scott 6-3    Final (7)
B Josep Duro Christopher Mina 7-6    Final (8)
C Matvey Vakin P.N. Raju 5-4    Final (8)
D Ueli Hirt Gord Turcotte 4-6    Final (8)
E Ilgiz Sayfutdinov Felix Schulze 2-5    Final (7)

In the event of a discrepancy the draw posted at the Event is the Official Draw.
 
 

Curling Scores

M: Korean Curling Championships
Gangneung, KOR
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Tue, Nov 24 -- 3:00am AT
Kim 10  Final
Jeong 12  (EE)
Kim Final
Kim (9)
W: Korean Curling Championships
Gangneung, KOR
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Mon, Nov 23 -- 11:00pm AT
Kim Final
Gim (10)
Kim Final
Um (9)
B: U13 Teazer Light Nova Scota
Halifax, NS
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Nov 22 -- 1:00pm AT
Blades Final
Hill (5)
Gwynne Timothy 11  Final
Davies (5)
Full Scoreboard  |  Play Fantasy Pick'em!  

Recent News

Recent
Brad Gushue wins Stu Sells 1824 Halifax Classic

Brad Gushue wins Stu Sells 1824 Halifax Classic

Brad Gushue (photo by Anil Mungal) of St John's won 6-2 over Halifax's Matthew Manuel to continue winning streak to start 2020 season in the Atlantic bubble.

Curling Photos

Recent

Curling Blogs

Facebook Feed

Twitter Feed

To top ↑