World Curling Report

Curling Scores

M: Changan Ford International Curling Elite
Xining, CHN
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: M5 -- Sat, Dec 7 -- 5:30am ET
Schnider Final
Nyman (8)
Ruohonen Final
Kim (7)
Zou Final
van Dorp (7)
Horgan Final
Glukhov (8)
: World Mixed Doubles Qualification Event
Greenacres, SCO
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: PO3 -- Sat, Dec 7 -- 10:00am GMT
Korea Final
Austria (7)
Turkey Final
China (EE)
W: Changan Ford International Curling Elite
Xining, CHN
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: W4 -- Sat, Dec 7 -- 6:00am GMT
Madisson Final
Han (6)
Skrlik Final
Jentsch (EE)
Dudt Final
Feltscher (EE)
Kovaleva Final
Kim (7)
M: Jim Sullivan Curling Classic
Saint John, NB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 8 -- Sat, Dec 7 -- 8:00pm AT
McInnes Cooper Final
Cyr (7)
Roach Final
Thompson (8)
Thompson Final
Fenelon (7)
Grattan Final
Sinnett (7)
W: Jim Sullivan Curling Classic
Saint John, NB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 8 -- Sat, Dec 7 -- 8:00pm AT
Graham Final
Hilliard (8)
Wang Final
Robichaud (8)
Crawford Final
Comeau (7)
Comeau 12  Final
Mallais (6)
M: MCT Championships
Winnipeg, MB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 6 -- Sat, Dec 7 -- 4:30pm CT
Dilello Final
Bohn (7)
Wiebe Final
Lyburn (4)
W: MCT Championships
Winnipeg, MB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 6 -- Sat, Dec 7 -- 5:30pm ET
Peterson Final
Clark-Rouire (5)
Ackland Final
Robertson (6)
M: Farmers Edge SCT
Wadena, SK
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 7 -- Sat, Dec 7 -- 5:45pm CT
Tokarz Final
Jacobson (7)
Hartung Final
Fedak (8)
Gamble Final
Franko (4)
Woloschuk Final
Comfort (8)
D: Bele Wrana Memorial
Sundbyberg, SWE
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: QF -- Sat, Dec 7 -- 7:00pm CET
Heldin/Heldin Final
Fransson/Koehn (8)
Regza/Regza Final
Ahlstrom/Norin (8)
Full Scoreboard  |  Play Fantasy Pick'em!  

Canad Inns Men's Classic -- A Event

Oct 11 - 14, 2019
A Event | B Event | C Event |
Times shown as Central Time (CT)
Kevin Koe
Tanner Horgan
3
Fri 5:00pm
Loser to 41
SCORES
  [17]
Kevin Koe
1
Fri 10:00am
Loser to 39
SCORES
  [2]
Tanner Horgan
Kody Hartung
John Shuster
5
Sat 10:00am
Loser to 50
SCORES
  [25]
1
Fri 10:00am
Loser to 32
SCORES
  [3]
Luc Violette
Luc Violette
Scott McDonald
Scott McDonald
3
Fri 5:00pm
Loser to 42
SCORES
  [18]
1
Fri 10:00am
Loser to 32
SCORES
  [4]
Scott McDonald
Sean Grassie
7
Sat 5:00pm
Loser to 54
SCORES
  [29]
Peter De Cruz
Qualifier
Braden Calvert
3
Fri 5:00pm
Loser to 39
SCORES
  [19]
Peter De Cruz
1
Fri 10:00am
Loser to 41
SCORES
  [6]
Braden Calvert
Chang-Min Kim
Matt Dunstone
5
Sat 10:00am
Loser to 51
SCORES
  [26]
1
Fri 10:00am
Loser to 34
SCORES
  [7]
Matt Dunstone
Portage Mutual
Matt Dunstone
Jason Gunnlaugson
3
Fri 5:00pm
Loser to 40
SCORES
  [20]
1
Fri 10:00am
Loser to 34
SCORES
  [8]
Jason Gunnlaugson
Riley Smith
Brendan Bottcher
Korey Dropkin
5
Sat 10:00am
Loser to 45
SCORES
  [21]
2
Fri 1:30pm
Loser to 43
SCORES
  [10]
Korey Dropkin
Ty Dilello
Mike McEwen
6
Sat 1:30pm
Loser to 47
SCORES
  [27]
2
Fri 1:30pm
Loser to 36
SCORES
  [11]
Mike McEwen
Yusuke Morozumi
Glenn Howard
4
Fri 8:30pm
Loser to 46
SCORES
  [22]
2
Fri 1:30pm
Loser to 36
SCORES
  [12]
Glenn Howard
Shaun Meachem
8
Sat 8:30pm
Loser to 56
SCORES
  [30]
John Epping
Qualifier
Karsten Sturmay
4
Fri 8:30pm
Loser to 43
SCORES
  [23]
2
Fri 1:30pm
Loser to 45
SCORES
  [14]
Karsten Sturmay
Wayne Tuck Jr.
Kirk Muyres
5
Sat 10:00am
Loser to 48
SCORES
  [28]
2
Fri 1:30pm
Loser to 38
SCORES
  [15]
Tyler Tardi
Tyler Tardi
Brad Gushue
4
Fri 8:30pm
Loser to 44
SCORES
  [24]
2
Fri 1:30pm
Loser to 38
SCORES
  [16]
Brad Gushue
William Lyburn

Curling Scores

M: Changan Ford International Curling Elite
Xining, CHN
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: M5 -- Sat, Dec 7 -- 3:30am MT
Schnider Final
Nyman (8)
Ruohonen Final
Kim (7)
Zou Final
van Dorp (7)
Horgan Final
Glukhov (8)
: World Mixed Doubles Qualification Event
Greenacres, SCO
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: PO3 -- Sat, Dec 7 -- 10:00am GMT
Korea Final
Austria (7)
Turkey Final
China (EE)
W: Changan Ford International Curling Elite
Xining, CHN
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: W4 -- Sat, Dec 7 -- 6:00am GMT
Madisson Final
Han (6)
Skrlik Final
Jentsch (EE)
Dudt Final
Feltscher (EE)
Kovaleva Final
Kim (7)
M: Jim Sullivan Curling Classic
Saint John, NB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 8 -- Sat, Dec 7 -- 8:00pm AT
McInnes Cooper Final
Cyr (7)
Roach Final
Thompson (8)
Thompson Final
Fenelon (7)
Grattan Final
Sinnett (7)
W: Jim Sullivan Curling Classic
Saint John, NB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 8 -- Sat, Dec 7 -- 8:00pm AT
Graham Final
Hilliard (8)
Wang Final
Robichaud (8)
Crawford Final
Comeau (7)
Comeau 12  Final
Mallais (6)
M: MCT Championships
Winnipeg, MB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 6 -- Sat, Dec 7 -- 4:30pm CT
Dilello Final
Bohn (7)
Wiebe Final
Lyburn (4)
W: MCT Championships
Winnipeg, MB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 6 -- Sat, Dec 7 -- 5:30pm ET
Peterson Final
Clark-Rouire (5)
Ackland Final
Robertson (6)
M: Farmers Edge SCT
Wadena, SK
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 7 -- Sat, Dec 7 -- 5:45pm CT
Tokarz Final
Jacobson (7)
Hartung Final
Fedak (8)
Gamble Final
Franko (4)
Woloschuk Final
Comfort (8)
D: Bele Wrana Memorial
Sundbyberg, SWE
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: QF -- Sat, Dec 7 -- 7:00pm CET
Heldin/Heldin Final
Fransson/Koehn (8)
Regza/Regza Final
Ahlstrom/Norin (8)
Full Scoreboard  |  Play Fantasy Pick'em!  

Recent News

Recent
USA's Roth wins Uiseong International Curling Cup

USA's Roth wins Uiseong International Curling Cup

In dramatic fashion, Roth scored a 5-4 win against Eun-jung Kim in an extra end to capture their first tour title since winning the Canad Inns Classic in October 2017.

Curling Blogs

Facebook Feed

Twitter Feed

To top ↑