Curling Scores

M: Prestige Hotels & Resorts Curling Classic
Vernon, BC
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: TB -- Sat, Oct 1 -- 8:00pm PT
Shuster Final
Geall (EE) Watch Live Curling!
M: Stu Sells Toronto Tankard
Toronto, ON
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 18 -- Sat, Oct 1 -- 10:00pm ET
Kean 8th
Schwaller
Ainsley Final
Ramsfjell (7)
W: Stu Sells Toronto Tankard
Toronto, ON
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 18 -- Sat, Oct 1 -- 10:00pm ET
Ladouceur 11  Final
Grandy (7)
Strouse Final
Jones (4)
Inglis Final
Rozon (7)
Get Your Free Meals!
M: Curling Stadium Alberta Curling Series
Leduc, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 5 -- Sat, Oct 1 -- 6:00pm MT
Parent Final
Kolody (6) Watch Live Curling!
Hartung Final
Webb (8) Watch Live Curling!
Libbus Final
Tao (6) Watch Live Curling!
Runciman Final
Burton (8) Watch Live Curling!
W: Curling Stadium Alberta Curling Series
Leduc, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 5 -- Sat, Oct 1 -- 6:00pm MT
Crough Final
Sherrer (8)
Sturmay Final
Stiksma (6)
Gray-Withers 11  Final
Brown (7) Watch Live Curling!
Hilker Final
Richards (8) Watch Live Curling!
W: Prestige Hotels & Resorts Curling Classic
Vernon, BC
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 8 -- Sat, Oct 1 -- 5:00pm PT
Skrlik Final
Tabata (8) Watch Live Curling!
Gim Final
Buchy (6) Watch Live Curling!
Kitazawa Final
Parent (8) Watch Live Curling!
Hunkin Final
Cowan (5) Watch Live Curling!
Brown Final
Wark (6) Watch Live Curling!
Fujisawa Final
Gushulak (5) Watch Live Curling!
M: Invitation Valleyfield
Valleyfield, QC
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: QF -- Sat, Oct 1 -- 9:30pm ET
Wise Final
Beaufort (8)
Asselin Final
Leduc (6)
M: Atkins Curling Supplies Classic
Winnipeg, MB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 5 -- Sat, Oct 1 -- 7:00pm CT
Chambers 11  Final
Van Ryssel (7)
Calvert Final
Smith (4)
Walter Final
Forrester (EE)
Lott Final
Sigurdson (7)
Wiebe Final
McDonald (8)
Grassie 5th
Wasylik
W: Atkins Curling Supplies Classic
Winnipeg, MB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Fri, Sep 30 -- 5:00pm CT
Ackland 10  Final
Ursel (5)
Peterson Final
Jensen (6)
M: Tallinn Mens International Challenger
Tallinn, EST
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 15 -- Sat, Oct 1 -- 9:55pm EET
Bryce Final
Veltsman (8)
Hertman Final
Landelius 10  (7)
Gulbis Final
Gosgens (4)
M: Rick Rowsell Classic
St. Johns, NL
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Thu, Sep 29 -- 5:30pm NT
Quinlan  
McNeil Lamswood  
Smith  
O'Driscoll  
Young  
Symonds  
W: Boost National
North Bay, ON
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Tue, Oct 4 -- 8:00am ET
Fujisawa  
Team Homan  
Jones  
McCarville  
Einarson  
Kim  
Wrana  
Duncan  
W: Rick Rowsell Classic
St. Johns, NL
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Thu, Sep 29 -- 5:30pm NT
Strong  
Locke  
Hill  
Curtis  
Full Scoreboard  |  Play Fantasy Pick'em!  

Stockholm Ladies Curling Cup -- Teams

Oct 5 - 7, 2018
Feltscher


Switzerland
Switzerland

Skip
Player Photo
Binia
Feltscher
Third
Player Photo
Carole
Howald
Second
Player Photo
Stefanie
Berset
Lead
Player Photo
Larissa
Hari
Hasselborg


Sundbyberg
Sweden

Skip
Player Photo
Anna
Hasselborg
Third
Player Photo
Sara
McManus
Second
Player Photo
Agnes
Knochenhauer
Lead
Player Photo
Sofia
Mabergs
Hegner


Uzwil
Switzerland

Fourth
Player Photo
Michele
Jaeggi
Skip
Player Photo
Ursi
Hegner
Second
Player Photo
Nina
Ledergerber
Lead
Player Photo
Claudia
Baumann
Jackson


Stirling
Scotland

Skip
Player Photo
Sophie
Jackson
Third
Player Photo
Naomi
Brown
Second
Player Photo
Mili
Smith
Lead
Player Photo
Sophie
Sinclair
Jentsch


Fuessen
Germany

Skip
Player Photo
Daniela
Jentsch
Third
Player Photo
Emira
Abbes
Second
Player Photo
Analena
Jentsch
Lead
Player Photo
Klara
Fomm
Kauste


Hyvinkaa
Finland

Skip
Player Photo
Oona
Kauste
Third
Player Photo
Eszter
Juhasz
Second
No Photo
Maija
Salmiovirta
Lead
No Photo
Lotta
Immonen
Kubeskova


Prague
Czech Republic

Skip
Player Photo
Anna
Kubeskova
Third
Player Photo
Alzbeta
Baudysova
Front
Player Photo
Tereza
Pliskova
Front
No Photo
Ezhen
Kolchevskaia
Front
No Photo
Eliska
Soukupova
Muirhead


Stirling
Scotland

Skip
Player Photo
Eve
Muirhead
Third
Player Photo
Jennifer
Dodds
Front
Player Photo
Vicki
Adams
Front
Player Photo
Lauren
Gray
Front
Player Photo
Vicky
Wright
Norberg


Stocksund
Sweden

Skip
Player Photo
Anette
Norberg
Third
Player Photo
Therese
Westman
Second
Player Photo
Johanna
Heldin
Lead
No Photo
Tilde
Vermelin
Paulauskaite


Vilnius
Lithuania

Skip
Player Photo
Virginija
Paulauskaite
Third
Player Photo
Lina
Januleviciute
Front
Player Photo
Asta
Vaicekonyte
Front
Player Photo
Olga
Dvojeglazova
Front
Player Photo
Grazina
Eitutiene
Schori


Limmattal
Switzerland

Skip
Player Photo
Irene
Schori
Third
Player Photo
Lara
Stocker
Second
Player Photo
Roxanne
Heritier
Lead
Player Photo
Isabelle
Maillard
Sidorova


Moscow
Russia

Skip
Player Photo
Anna
Sidorova
Third
Player Photo
Margarita
Fomina
Front
Player Photo
Aleksandra
Raeva
Front
Player Photo
Nkeiruka
Ezekh
Front
No Photo
Tatiana
Kharchenko
Stern


Oberwallis
Switzerland

Fourth
Player Photo
Briar
Huerlimann
Skip
Player Photo
Elena
Stern
Second
Player Photo
Lisa
Gisler
Lead
Player Photo
Celine
Koller
Sundberg


Ostersund
Sweden

Skip
Player Photo
Tova
Sundberg
Third
No Photo
Emma
Sjodin
Second
Player Photo
Maria
Larsson
Lead
No Photo
Sofie
Bergman
Tirinzoni


Aarau
Switzerland

Fourth
Player Photo
Alina
Paetz
Skip
Player Photo
Silvana
Tirinzoni
Second
Player Photo
Esther
Neuenschwander
Lead
Player Photo
Melanie
Barbezat
Witschonke


Luzern
Switzerland

Skip
Player Photo
Selina
Witschonke
Third
Player Photo
Elena
Mathis
Second
Player Photo
Marina
Loertscher
Lead
Player Photo
Anna
Gut
Wrana


Stockholm
Sweden

Skip
Player Photo
Isabella
Wrana
Third
Player Photo
Jennie
Wahlin
Second
Player Photo
Almida
de Val
Lead
Player Photo
Fanny
Sjoberg
Yoshimura


Sapporo
Japan

Skip
Player Photo
Sayaka
Yoshimura
Third
Player Photo
Kaho
Onodera
Second
Player Photo
Anna
Ohmiya
Lead
Player Photo
Yumie
Funayama
Zappone


Trentino
Italy

Skip
Player Photo
Veronica
Zappone
Third
No Photo
Stefania
Constantini
Second
No Photo
Angela
Romei
Lead
No Photo
Chiara
Olivieri
Zhang


Beijing
China

Skip
No Photo
Li Jun
Zhang
Third
No Photo
Rui Yi
Zhao
Second
No Photo
Ziyue
Wang
Lead
No Photo
Chang
Cao

Curling Scores

M: Prestige Hotels & Resorts Curling Classic
Vernon, BC
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: TB -- Sat, Oct 1 -- 8:00pm PT
Shuster Final
Geall (EE) Watch Live Curling!
M: Stu Sells Toronto Tankard
Toronto, ON
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 18 -- Sat, Oct 1 -- 10:00pm ET
Kean 8th
Schwaller
Ainsley Final
Ramsfjell (7)
W: Stu Sells Toronto Tankard
Toronto, ON
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 18 -- Sat, Oct 1 -- 10:00pm ET
Ladouceur 11  Final
Grandy (7)
Strouse Final
Jones (4)
Inglis Final
Rozon (7)
M: Curling Stadium Alberta Curling Series
Leduc, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 5 -- Sat, Oct 1 -- 6:00pm MT
Parent Final
Kolody (6) Watch Live Curling!
Hartung Final
Webb (8) Watch Live Curling!
Libbus Final
Tao (6) Watch Live Curling!
Runciman Final
Burton (8) Watch Live Curling!
W: Curling Stadium Alberta Curling Series
Leduc, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 5 -- Sat, Oct 1 -- 6:00pm MT
Crough Final
Sherrer (8)
Sturmay Final
Stiksma (6)
Gray-Withers 11  Final
Brown (7) Watch Live Curling!
Hilker Final
Richards (8) Watch Live Curling!
W: Prestige Hotels & Resorts Curling Classic
Vernon, BC
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 8 -- Sat, Oct 1 -- 5:00pm PT
Skrlik Final
Tabata (8) Watch Live Curling!
Gim Final
Buchy (6) Watch Live Curling!
Kitazawa Final
Parent (8) Watch Live Curling!
Hunkin Final
Cowan (5) Watch Live Curling!
Brown Final
Wark (6) Watch Live Curling!
Fujisawa Final
Gushulak (5) Watch Live Curling!
M: Invitation Valleyfield
Valleyfield, QC
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: QF -- Sat, Oct 1 -- 9:30pm ET
Wise Final
Beaufort (8)
Asselin Final
Leduc (6)
M: Atkins Curling Supplies Classic
Winnipeg, MB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 5 -- Sat, Oct 1 -- 7:00pm CT
Chambers 11  Final
Van Ryssel (7)
Calvert Final
Smith (4)
Walter Final
Forrester (EE)
Lott Final
Sigurdson (7)
Wiebe Final
McDonald (8)
Grassie 5th
Wasylik
W: Atkins Curling Supplies Classic
Winnipeg, MB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Fri, Sep 30 -- 5:00pm CT
Ackland 10  Final
Ursel (5)
Peterson Final
Jensen (6)
M: Tallinn Mens International Challenger
Tallinn, EST
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 15 -- Sat, Oct 1 -- 9:55pm EET
Bryce Final
Veltsman (8)
Hertman Final
Landelius 10  (7)
Gulbis Final
Gosgens (4)
M: Rick Rowsell Classic
St. Johns, NL
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Thu, Sep 29 -- 5:30pm NT
Quinlan  
McNeil Lamswood  
Smith  
O'Driscoll  
Young  
Symonds  
W: Boost National
North Bay, ON
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Tue, Oct 4 -- 8:00am ET
Fujisawa  
Team Homan  
Jones  
McCarville  
Einarson  
Kim  
Wrana  
Duncan  
W: Rick Rowsell Classic
St. Johns, NL
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Thu, Sep 29 -- 5:30pm NT
Strong  
Locke  
Hill  
Curtis  
Full Scoreboard  |  Play Fantasy Pick'em!  

Recent News

Recent
Kelly upends Jones for Toronto Tankard playoff spot

Kelly upends Jones for Toronto Tankard playoff spot

Late steals help New Brunswick's Andrea Kelly (Photo: Curling Canada) defeat Team Jones for a spot in the Stu Sells Toronto Tankard playoff round.

Curling Photos

Recent

Curling Blogs

Facebook Feed

Twitter Feed

To top ↑