Curling Scores

M: ATB Banff Classic
Banff, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Oct 18 -- 2:00pm MT
Koe Final
Harty (8)
M: Vaderstad Saskatchewan Super Series
Regina, SK
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Oct 18 -- 1:15pm MT
Kleiter Final
Dunstone (5)
M: Curling Masters Champery
Champery, SUI
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Oct 18 -- 12:30pm CET
Jungen Final
Schwaller (6)
: Red Deer Servus U18 Women
Red Deer, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Oct 18 -- 1:00pm MT
Plett Final
Booth (8)
: Red Deer Servus U18 Men
Red Deer, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Oct 18 -- 1:00pm MT
Whittmire 10  Final
Burton (7)
Full Scoreboard  |  Play Fantasy Pick'em!  

StuSells Toronto Tankard -- Ranking

Oct 9 - 12, 2015
Team Prize (CDN) Points
1.   Mike McEwen $15,000  67.799 
2.   Glenn Howard $10,000  53.271 
3.   Brad Jacobs $5,500  41.164 
3.   Mark Kean $5,500  41.164 
5.   Reid Carruthers $3,500  29.057 
5.   Scott Bailey $3,500  29.057 
5.   Brad Gushue $3,500  29.057 
5.   Niklas Edin $3,500  29.057 
9.   John Epping $750  5.811 
9.   Greg Balsdon $750  5.811 
11.   Romano Meier $750  4.359 
11.   Adam Casey $750  4.359 
11.   John Shuster $---  4.359 
11.   Craig Brown $---  4.359 
11.   Mark Bice $---  4.359 
16.   Stu Sells Junior Champion $---  2.906 
16.   Jake Walker $---  2.906 
16.   Christopher Plys $---  2.906 
16.   Stefan Staehli $---  2.906 
16.   Shawn Adams $---  2.906 
21.   Robert Desjardins $---  1.453 
21.   China $---  1.453 
21.   Rob Retchless $---  1.453 
21.   Brent Ross $---  1.453 
21.   Dayna Deruelle $---  1.453 

Curling Scores

M: ATB Banff Classic
Banff, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Oct 18 -- 2:00pm MT
Koe Final
Harty (8)
M: Vaderstad Saskatchewan Super Series
Regina, SK
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Oct 18 -- 1:15pm MT
Kleiter Final
Dunstone (5)
M: Curling Masters Champery
Champery, SUI
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Oct 18 -- 12:30pm CET
Jungen Final
Schwaller (6)
: Red Deer Servus U18 Women
Red Deer, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Oct 18 -- 1:00pm MT
Plett Final
Booth (8)
: Red Deer Servus U18 Men
Red Deer, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Oct 18 -- 1:00pm MT
Whittmire 10  Final
Burton (7)
Full Scoreboard  |  Play Fantasy Pick'em!  

Recent News

Recent
Dunstone Goes the Distance Winning Saskatchewan Super Series Title

Dunstone Goes the Distance Winning Saskatchewan Super Series Title

Taking the route of maximum coverage, Matt Dunstone won two on Sunday, including an 8-2 win over Rylan Kleiter in the Vaderstad Saskatchewan Super Series Final.

Curling Photos

Recent

Curling Blogs

Facebook Feed

Twitter Feed

To top ↑