Curling Scores

M: ATB Banff Classic
Banff, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Oct 18 -- 2:00pm MT
Koe Final
Harty (8)
M: Vaderstad Saskatchewan Super Series
Regina, SK
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Oct 18 -- 1:15pm MT
Kleiter Final
Dunstone (5)
M: Curling Masters Champery
Champery, SUI
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Oct 18 -- 12:30pm CET
Jungen Final
Schwaller (6)
: Red Deer Servus U18 Women
Red Deer, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Oct 18 -- 1:00pm MT
Plett Final
Booth (8)
: Red Deer Servus U18 Men
Red Deer, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Oct 18 -- 1:00pm MT
Whittmire 10  Final
Burton (7)
Full Scoreboard  |  Play Fantasy Pick'em!  

Toronto
Ontario

Player Photo
SKIP
John
Epping

  Player Photo
Third
Mathew
Camm

  Player Photo
Second
Brent
Laing

  Player Photo
Lead
Craig
Savill

 
Games: 90  
Record: 53W - 37L  
PF/G: 7.15  
PA/G: 5.94  
Hammer Efficiency: 0.39  
Steal Defense: 0.20  
Force Efficiency: 0.52  
Steal Efficiency: 0.27  
Stu Sells Oakville Tankard Oakville, Ontario  
RESULT: DNQ Sep 6 - 9, 2018  
 Draw Team Game
  7 vs. Stopera (USA) - WTR:66 W 9-4
  9 vs. Muyres (SK) - WTR:22 W 6-2
  12 vs. Schwaller (SUI) - WTR:18 W 7-4
  QF vs. McDonald (ON) - WTR:21 W 8-4
  SF vs. Tuck Jr. (ON) - WTR:40 L 4-7
AMJ Campbell Shorty Jenkins Classic Cornwall, Ontario  
RESULT: DNQ Sep 13 - 16, 2018  
 Draw Team Game
  1 vs. van Dorp (NED) - WTR:31 W 7-1
  3 vs. Cordick (ON) - WTR:153 W 10-3
  7 vs. Hill (QC) - WTR:195 W 10-5
  12 vs. Roy (QC) - WTR:30 W 7-2
  15 vs. Howard (ON) - WTR:14 W 7-2
  QF vs. Shuster (USA) - WTR:13 W 4-3
  SF vs. Paterson (SCO) - WTR:19 W 5-2
  CF vs. Jacobs (NONT) - WTR:8 W 5-2
Princess Auto Elite 10 Chatham, Ontario  
RESULT: DNQ Sep 26 - 30, 2018  
 Draw Team Game
  1 vs. Howard (ON) - WTR:12 W 5-1
  4 vs. Mouat (SCO) - WTR:4 W 5-3
  7 vs. Gushue (NL) - WTR:2 L 0-4
  9 vs. Gunnlaugson (MB) - WTR:5 L 2-3
  QF vs. Howard (ON) - WTR:12 W 4-0
  SF vs. Carruthers (MB) - WTR:9 L 2-3
StuSells Toronto Tankard Toronto, Ontario  
RESULT: DNQ Oct 5 - 8, 2018  
 Draw Team Game
  4 vs. Roy (QC) - WTR:32 W 8-3
  8 vs. Horgan (NONT) - WTR:24 L 2-4
  10 vs. Chandler (NONT) - WTR:42 W 7-1
  12 vs. Lyburn (MB) - WTR:26 W 5-2
  16 vs. Fournier (QC) - WTR:67 W 6-4
  QF vs. Thompson (NS) - WTR:43 L 1-7
Challenge de Curling de Gatineau (Arena) Gatineau, Quebec  
RESULT: DNQ Oct 18 - 21, 2018  
 Draw Team Game
  2 vs. Chouinard (QC) - WTR:277 W 6-3
  4 vs. Thompson (NS) - WTR:31 L 5-7
  7 vs. McDonald (ON) - WTR:20 L 5-6
  10 vs. Hoesli (SUI) - WTR:296 W 8-2
  12 vs. Fenner (USA) - WTR:25 W 7-6
  14 vs. Allen (ON) - WTR:61 L 3-5
Canadian Beef Masters of Curling Truro, Nova Scotia  
RESULT: DNQ Oct 23 - 28, 2018  
 Draw Team Game
  3 vs. Schwaller (SUI) - WTR:14 W 7-5
  6 vs. Jacobs (NONT) - WTR:6 W 7-6
  8 vs. Paterson (SCO) - WTR:19 L 7-8
  11 vs. Edin (SWE) - WTR:1 W 6-1
  QF vs. Paterson (SCO) - WTR:19 W 9-5
  SF vs. Edin (SWE) - WTR:1 W 8-3
  CF vs. Koe (AB) - WTR:3 W 7-4
GSOC Tour Challenge Tier 1 Thunder Bay, Ontario  
RESULT: DNQ Nov 6 - 11, 2018  
 Draw Team Game
  3 vs. Paterson (SCO) - WTR:19 W 8-5
  5 vs. Gushue (NL) - WTR:2 L 8-10
  8 vs. Ruohonen (USA) - WTR:20 L 4-5
  11 vs. Gunnlaugson (MB) - WTR:9 L 1-5
Ashley HomeStore Curling Classic Penticton, British Columbia  
RESULT: DNQ Nov 23 - 26, 2018  
 Draw Team Game
  2 vs. Barry (BC) - WTR:59 W 6-1
  4 vs. Virtue (SK) - WTR:91 W 6-1
  6 vs. Thomas (ON) - WTR:24 L 3-7
  8 vs. Paterson (SCO) - WTR:17 L 3-4
  9 vs. Tanaka (BC) - WTR:295 W 9-5
  TB vs. Gunnlaugson (MB) - WTR:11 L 2-7
Home Hardware Canada Cup of Curling Estevan, Saskatchewan  
RESULT: DNQ Dec 5 - 9, 2018  
 Draw Team Game
  1 vs. Bottcher (AB) - WTR:6 W 7-5
  2 vs. McEwen (MB) - WTR:10 W 6-3
  4 vs. Gushue (NL) - WTR:2 L 2-7
  5 vs. Koe (AB) - WTR:3 L 6-8
  8 vs. Jacobs (NONT) - WTR:7 L 4-7
  9 vs. Dunstone (SK) - WTR:11 W 7-5
Boost National Conception Bay South, Newfoundland / Labrador  
RESULT: DNQ Dec 11 - 16, 2018  
 Draw Team Game
  3 vs. Muyres (SK) - WTR:21 W 6-2
  7 vs. Gunnlaugson (MB) - WTR:13 L 5-7
  9 vs. Howard (ON) - WTR:9 L 6-7
  11 vs. Koe (AB) - WTR:2 L 5-8
Meridian Canadian Open North Battleford, Saskatchewan  
RESULT: DNQ Jan 8 - 13, 2019  
 Draw Team Game
  1 vs. Muyres (SK) - WTR:20 W 8-1
  4 vs. Mouat (SCO) - WTR:4 L 3-6
  9 vs. Edin (SWE) - WTR:2 L 4-8
  12 vs. Carruthers (MB) - WTR:12 W 4-3
  14 vs. De Cruz (SUI) - WTR:9 W 5-3
  QF vs. Koe (AB) - WTR:1 W 6-4
  SF vs. Edin (SWE) - WTR:2 W 9-1
  CF vs. Bottcher (AB) - WTR:8 L 3-6
Ontario Tankard Elmira, Ontario  
RESULT: DNQ Jan 27 - Feb 3, 2019  
 Draw Team Game
  1 vs. Retchless (ON) - WTR:83 L 3-7
  2 vs. Deruelle (ON) - WTR:111 W 9-5
  3 vs. Ferris (ON) - WTR:39 W 7-3
  6 vs. Balsdon (ON) - WTR:93 W 7-6
  7 vs. Dow (ON) - WTR:106 W 9-5
  10 vs. Thomas (ON) - WTR:23 W 10-2
  11 vs. Bice (ON) - WTR:52 W 7-1
  13 vs. Howard (ON) - WTR:8 W 7-5
  TB vs. McDonald (ON) - WTR:15 L 4-8
  PGs vs. McDonald (ON) - WTR:15 L 4-7
  SF vs. Howard (ON) - WTR:8 W 10-6
  CF vs. McDonald (ON) - WTR:15 L 2-8
Players' Championship Toronto, Ontario  
RESULT: DNQ Apr 9 - 14, 2019  
 Draw Team Game
  1 vs. Gushue (NL) - WTR:7 L 1-4
  3 vs. Dunstone (SK) - WTR:11 W 5-3
  6 vs. Jacobs (NONT) - WTR:2 L 0-6
  9 vs. De Cruz (SUI) - WTR:8 W 6-5
  11 vs. Bottcher (AB) - WTR:4 L 1-7
  TB vs. Paterson (SCO) - WTR:9 L 2-5
Humpty's Champions Cup Saskatoon, Saskatchewan  
RESULT: DNQ Apr 23 - 28, 2019  
 Draw Team Game
  3 vs. Schwaller (SUI) - WTR:14 W 8-2
  7 vs. Gushue (NL) - WTR:8 W 7-6
  11 vs. Koe (AB) - WTR:1 L 2-7
  13 vs. Muyres (SK) - WTR:20 L 3-5
  QF vs. Edin (SWE) - WTR:3 L 7-9

Curling Scores

M: ATB Banff Classic
Banff, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Oct 18 -- 2:00pm MT
Koe Final
Harty (8)
M: Vaderstad Saskatchewan Super Series
Regina, SK
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Oct 18 -- 1:15pm MT
Kleiter Final
Dunstone (5)
M: Curling Masters Champery
Champery, SUI
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Oct 18 -- 12:30pm CET
Jungen Final
Schwaller (6)
: Red Deer Servus U18 Women
Red Deer, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Oct 18 -- 1:00pm MT
Plett Final
Booth (8)
: Red Deer Servus U18 Men
Red Deer, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Oct 18 -- 1:00pm MT
Whittmire 10  Final
Burton (7)
Full Scoreboard  |  Play Fantasy Pick'em!  

Recent News

Recent
Dunstone Goes the Distance Winning Saskatchewan Super Series Title

Dunstone Goes the Distance Winning Saskatchewan Super Series Title

Taking the route of maximum coverage, Matt Dunstone won two on Sunday, including an 8-2 win over Rylan Kleiter in the Vaderstad Saskatchewan Super Series Final.

Curling Photos

Recent

Curling Blogs

Facebook Feed

Twitter Feed

To top ↑