Norwegian Mixed Doubles Championship
Curling Scores
Norwegian Mixed Doubles Championship
Jan 30 - Feb 1, 2026
|
| Draw Jan 31 - 9:00 am | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Hausstatter/Svorkmo-Lundberg Lillehammer, NOR |
0 | 0 | 1 | 2 | 1 | 5 | X | 9 | ||||
| Hauser/Sommervold , NOR |
![]() |
1 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | X | 2 | |||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Hausstatter/Svorkmo-Lundberg
| Games: | 4 |
| Record: | 1W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 8.00 |
| PA/G: | 12.40 |
| Hammer Efficiency: | 0.15 |
| Steal Defense: | 0.62 |
| Force Efficiency: | 0.33 |
| Steal Efficiency: | 0.50 |
Hauser/Sommervold
| Games: | 4 |
| Record: | 1W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 6.67 |
| PA/G: | 10.37 |
| Hammer Efficiency: | 0.31 |
| Steal Defense: | 0.46 |
| Force Efficiency: | 0.67 |
| Steal Efficiency: | 0.36 |
Season Statistics
Hausstatter/Svorkmo-Lundberg
| Games: | 5 |
| Record: | 3W - 2L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 10.94 |
| PA/G: | 7.19 |
| Hammer Efficiency: | 0.36 |
| Steal Defense: | 0.36 |
| Force Efficiency: | 0.38 |
| Steal Efficiency: | 0.62 |
Scoring Records - Season
Hausstatter/Svorkmo-Lundberg
Hauser/Sommervold
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Draw: 5 -- Sat, Jan 31 -- 3:00pm CET | |||
| Haus/Svor | 9 | Final | |
| Haus/Somm | 2 | (6) | |
| Kjae/Brae | 8 | Final | |
| Forb/Hars | 6 | (8) | |
| Skje/Bren | 8 | Final | |
| Kjae/Stee | 6 | (8) | |
| Roen/Bura | 3 | Final | |
| Rams/Rams | 8 | (7) | |
| Haus/Svor | 9 | Final | |
| Haus/Somm | 2 | (6) | |
| Kjae/Brae | 8 | Final | |
| Forb/Hars | 6 | (8) | |
| Skje/Bren | 8 | Final | |
| Kjae/Stee | 6 | (8) | |
| Roen/Bura | 3 | Final | |
| Rams/Rams | 8 | (7) |
| Haus/Svor | 9 | Final | |
| Haus/Somm | 2 | (6) | |
| Kjae/Brae | 8 | Final | |
| Forb/Hars | 6 | (8) | |
| Skje/Bren | 8 | Final | |
| Kjae/Stee | 6 | (8) | |
| Roen/Bura | 3 | Final | |
| Rams/Rams | 8 | (7) |
| <<< Previous | | | Next >>> |
Recent News
Recent
February 27, 2026
Manitoba's Kate Cameron (Photo: Curling Canada) announced on Monday that the team will look different for the new Olympic quadrennial.
-
February 22, 2026
-
February 21, 2026
-
February 21, 2026
-
February 20, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026












