Norwegian Mixed Doubles Championship
Curling Scores
Norwegian Mixed Doubles Championship
Jan 30 - Feb 1, 2026
|
| Draw Jan 31 - 9:00 am | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Skjerpen/Brenno , NOR |
0 | 1 | 2 | 0 | 0 | 2 | 2 | 1 | 8 | |||
| Kjaerland/Steen Hansen , NOR |
![]() |
1 | 0 | 0 | 3 | 2 | 0 | 0 | 0 | 6 | ||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Skjerpen/Brenno
| Games: | 4 |
| Record: | 1W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 5.42 |
| PA/G: | 14.58 |
| Hammer Efficiency: | 0.13 |
| Steal Defense: | 0.67 |
| Force Efficiency: | 0.33 |
| Steal Efficiency: | 0.33 |
Kjaerland/Steen Hansen
| Games: | 4 |
| Record: | 0W - 4L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 4.40 |
| PA/G: | 17.60 |
| Hammer Efficiency: | 0.11 |
| Steal Defense: | 0.68 |
| Force Efficiency: | 0.20 |
| Steal Efficiency: | 0.17 |
Season Statistics
Skjerpen/Brenno
| Games: | 25 |
| Record: | 17W - 8L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 9.72 |
| PA/G: | 7.28 |
| Hammer Efficiency: | 0.39 |
| Steal Defense: | 0.32 |
| Force Efficiency: | 0.48 |
| Steal Efficiency: | 0.46 |
Scoring Records - Season
Skjerpen/Brenno
Kjaerland/Steen Hansen
| Head To Head between Skips |
Curling Scores
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Draw: 5 -- Sat, Jan 31 -- 3:00pm CET | |||
| Haus/Svor | 9 | Final | |
| Haus/Somm | 2 | (6) | |
| Kjae/Brae | 8 | Final | |
| Forb/Hars | 6 | (8) | |
| Skje/Bren | 8 | Final | |
| Kjae/Stee | 6 | (8) | |
| Roen/Bura | 3 | Final | |
| Rams/Rams | 8 | (7) | |
| Haus/Svor | 9 | Final | |
| Haus/Somm | 2 | (6) | |
| Kjae/Brae | 8 | Final | |
| Forb/Hars | 6 | (8) | |
| Skje/Bren | 8 | Final | |
| Kjae/Stee | 6 | (8) | |
| Roen/Bura | 3 | Final | |
| Rams/Rams | 8 | (7) |
| Haus/Svor | 9 | Final | |
| Haus/Somm | 2 | (6) | |
| Kjae/Brae | 8 | Final | |
| Forb/Hars | 6 | (8) | |
| Skje/Bren | 8 | Final | |
| Kjae/Stee | 6 | (8) | |
| Roen/Bura | 3 | Final | |
| Rams/Rams | 8 | (7) |
| <<< Previous | | | Next >>> |
Recent News
Recent
February 27, 2026
Manitoba's Kate Cameron (Photo: Curling Canada) announced on Monday that the team will look different for the new Olympic quadrennial.
-
February 22, 2026
-
February 21, 2026
-
February 21, 2026
-
February 20, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026












